ARSENAL – BAYERN MÜNCHEN

Ma este 20:45-ös kezdéssel került sor az idei Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek második napjára ahol az angol Arsenal mérkőzött meg a német Bayern München-nel. Eme párosítás már a tavalyi évben is összejött amikor is a bajorok mentek tovább sőt a BL-t is megnyerték végül. A mai este rangadójára az Emirates Stadiumban került sor majd a visszavágóra három hét múlva. A csapatok jelenlegi formájukat tekintve a bajorok állnak jobban de az Arsenal-nak sem kell szerénykednie igaz őket pár hete a Liverpool 5:1-re legyőzte, igaz Liverpoolban. A két csapat BL formáját tekintve a bőrnadrágosok 5 győzelem 1 vereséggel rendelkeznek míg a hazaiak 4 győzelem 2 vereséggel. A kezdőcsapatokat tekintve talán mindkét fél állított már ki  jobb 11-et de természetesen itt sem a cserepadok játszatásáról beszélünk. A hazaiaknál Giroud a kispadon foglalt helyet, valamint Walcott sérült, míg a vendégeknél Ribery  sérült illetve Sweinsteiger és Müller a padon foglalt helyet. Izgalmas mérkőzés elébe nézünk, ahol a vendégek a továbbjutás szempontjából az egyértelmű esélyesek de a hazaiak talán megfricskázhatják őket, legalábbis Londonban.

Az első félidőt a hazaiak kezdték.  Rögtön az első percben Chamberlain indult meg a jobb oldalon de  a kapuig nem jutott el. Sanogo indult meg most a bal oldalon de a védelem tisztázott az oldalvonalon túlra. Toni Kross válaszolt, Sczesny védett hatalmasat a 25 méterről leadott lövésnél. Szöglet következett, mely után Robben lőtt de Sagna blokkolta. A 6. percben egy hazai támadás futott a jobb oldalon de a vendég védelem kirúgta a labdát. Visszaszerezték a hazaiak a labdát és egy jobb oldali beadás után a labda a kaput elkerülte. Megint a hazaiak támadtak, Neuer-nek kellett nagyot védenie a középről leadott lövésnél. A 7. percben újabb hazai lehetőség de Neuer könnyen fogta  a labdát. Még ebben a percben  Özil elé került a labda a 16-oson belül, akit Boateng rúgott fel, 11 es és sárga lap. Özil középre rúgta  a labdát, így Neuer védte azt. A szögletből nem lett gólhelyzet. Robbent rúgták fel a 16-tos előterében a 10. percben. A szabadrúgást Robben végezte el, a labda a sorfalban akadt el, majd az ismétlés a kapu fölött hagyta el a játékteret. Wilshere ugratta volna ki Özilt de Dante szerezte meg a labdát. A 13. percben egy jobb oldali vendég akció futott, beadás következett de azt Szczesny lehúzta a labdát. Vendég akció ismét a jobb oldalon , Götze-t szerelték így szöglet következett, ezt Kroos rúgta középre de Javi Martinez a kapu mellé fejelte. A 17 .percben Lahm próbált középre adni de az a hazaiak blokkolták így szöglet következett, melyet Kroos beívelt  a labda Alaba elé került, aki rögtön lőt de Koscielny blokkolni tudott a kapu előterében. Hazai támadás futott a jobb oldalon, majd középre került a labda de az egy lövést követően a kapu fölött húzott el. A 25. percben Sanogo indított támadást középen Casorla elől, azonban Lahm menteni tudott a 16-os vonalán. Még ebben a percben hazai szöglet, Casorla  ívelte be jobbról de a védők kirúgták  labdát a mezőnybe. A 26. percben vendég támadás a jobb oldalon, Robben adta be középre a labdát de  a hazai védelem tisztázni tudott. Egy középen elkövetett szabálytalanág után a  vendégek ívelték középre a labdát de az a kapu mellett hagyta el a játékteret. Gibbs sérült meg egy ütközést követően a 31. percben helyére Monreal érkezett. Rögtön ezt követően jobb oldali hazai akció futott, melyből beadás következett de Neuer lehúzta a labdát. A vendégek szorították be  a hazaiakat de a védelem úrrá tudott lenni ezen s gólhelyzetig de még lövésig sem jutottak a vendégek. A 35. percben Robben passzolt Alaba elé, aki kapura rúgta  a labdát de Mertesacker blokkolta azt. Ezután rögtön visszatámadtak a bajorok de Mandzukic csele nem jött be a 16 oson belül így a hazaiaké lett a labda.  37. ercben Robben kapott egy jó labdát Kroos-tól a 16-oson belül Sczesny elütötte így 11-es következett, ráadásul kiállították a kapust. Fabianski érkezett a kiállított kapus helyett, valamint  Casorla jött le. A büntetőt Alaba végezte el, aki a kapufára lőtte a labdát, így kirúgás következett. 2 perces hosszabbítás az első félidő végén, melynek első percében Mandzukic sárgult be. Ezzel véget is ért a félidő, az eredmény 0:0.

A második félidőt a vendégek kezdték. Csere a bajoroknál, ahol Boateng helyére Rafinha állt be. Vendég szöglet a 47. percben de gólhelyzet nem alakult ki belőle. A 48. percben Kroos tüzelt de labdája a kapu közepébe tartott így Fabianski könnyen fogta azt. Az 50. percben Kroos ívelt Rafinha elé a 16-oson belülre de  az ezt követő lövés a kapu fölé ment. Az 51. percben egy hazi szabadrúgást követően Koscielny elé került a labda a 16-oson belül de lövése lecsúszott, így azt a védelem megszerezte. A vendégek ellentámadása egy rossz lövésben halt el. Robben kapott jó labdát a jobb oldalon, majd tüzelt 22 méterről de Fabianski számított lövésére, így biztosan fogta  a labdát. Tony Kroos tüzelt az 54.  percben 18 méterről a rövid felső sarokba 0:1! a bajoroknak. Sanogo sárgult be az 55. percben  egy Neuer elleni szabálytalanságot követően. Az 57. percben ismét vendég szöglet következett, ezúttal a bal oldalról, a kisszögletet követően gólhelyzet nem alakult ki. Hazai szabadrúgás a 62. percben, Martinez rúgta meg Monrealt a vendég térfél bal oldalán. A szabadból gólhelyzet nem alakult ki. A 63. percben Robben kapott jó labdát a 16-oson belül, melyet középre próbált tenni de Fabianski védett, így a hazaiak jöhettek. A 64. percben Rafinha ívelt be a jobb oldalról de Götze fejese a kapu mellett ment el kicssivel. Csere a 65. percben Müller érkezett Mandzukic helyére a vendégeknél. A müncheniek nagyon beszorították a hazaiakat a mérkőzés ezen szakaszán, akik a félpályát alig tudták átlépni. Robben tekert a jobb oldalról a 70. percben de labdája pár centivel a bal kapufa mellett ment el. A 73. percben Lahm adott be a jobb oldalról  de a labda végül a kapu mellé ment. Csere a hazai oldalon, Chamberlain helyére Thomas Rosicky állt be a 76. percben. Vendég csere a 79. percben, Pizzaro állt be Thiago Alcantara helyére. Götze lőtt a 16-os előteréből de Fabianski biztosan fogta labdáját. a 80. percben, ezt követően gyorsan megszerezték a vendégek a labdát de Robben jobb oldali lövése lecsúszott, így az messze elkerülte a kaput. Szöglet a  82. percben egy Robben betörést követően de gólveszély nem alakult ki. Rosicky sárgult be a 86. percben egy szabálytalanságot követően. A 88. percben egy jobb oldali beadást követően Müller maradt tisztán a 16-oson belül és fejjel 11 méterről bevette Fabianski kapuját 0:2! Szöglet a 90. percben melyet követően Götze lőtt kapura de beleértek,  így újabb szöglet következett. Kroos elé került a labda a szögletet követően, aki 18 méterről a jobb oldali kapufát lőtte telibe. Letelt a rendes játékidő a hosszabbítás 2 perc.  Vége a mérkőzésnek a végeredmény 0:2!

Egy izgalmasnak induló mérkőzés fulladt az unalom tengerébe a második félidőre. Özil 11-ese kimaradt s ettől kezdve a hazaiak középpályása szinte csak lézengett a pályán önmagához képest. A vendég 11-es is kimaradt ugyan de az ezzel járó hazai piroslap döntően befolyásolta ezt a mérkőzést. Wenger tanítványai igyekezetek azt a focit játszani, amit a mindenkori Arsenal de a kiállítás után az amúgy is jobb nevekből álló Bayern irányítása alá vonta a mérkőzést és a hazaiakat a félpályán alig engedte át. Kroos gólja volt ami a ma esti mérkőzést döntötte el, Mülleré pedig véleményem szerint már a továbbjutást is. Érdekes visszavágóra van kilátás főként a tavalyi második évet figyelembe véve.