ARSENAL F.C. – TOTTENHAM HOTSPUR

A Premeir League 11. fordulójának legnagyobb rangadóját rendezik meg a vasárnapi meccsnapon., mégpedig az Arsenal és a Tottenham részvételével. A hazai ágyúsok jelenleg a tabella 2. helyén foglalnak helyet rosszabb gólkülönbségük miatt ám egy esetleges mai győzelemmel akár a vezetést is átveheti az újdonsült első Chelsea elől, a Manchester City szombaton x-elt így hátrébb csúszott a tabellán. Wenger fiai eddigi 10 mérkőzésükön 7 győzelmet arattak 2 döntetlen és 1 vereség mellett Az utolsó 5 mérkőzésükből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett s többek közt a Chelsea-t s sikerült két vállra fektetniük. Hazai környezetben 5 mérkőzésből 3-at nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. A hét közben a Bajnokok Ligájában győztek s így a legjobb 16 közé jutottak. A sérültek listáján Casorla;Gibbs;Mertesacker;Perez és Welbeck nevei szerepelnek. A vendég Tottenham jelenleg a tabella 5. helyén áll 20 ponttal. Eddigi 10 mérkőzésükből 5-öt nyertek meg 5 döntetlen mellett. Idegenben 5 mérkőzésből 2-őt nyertek meg 3 döntetlen mellett.  Legutóbbi 5 mérkőzésükből  2-őt nyertek meg 3 döntetlen mellett. A hét közben a Tottenham szintén a Bajnokok Ligájában szerepeltek s kaptak ki hazai környezetben. A sérültek listáján  Alderweireld;Dembele;Lamela és Sissoko szerepel. Az egyik legnagyobb londoni derbi mely mindig hoz érdekességeket így érdekes összecsapás előtt állunk melynek esélyese a hazai együttes.

Arsenal: Cech;Monreal;Koscielny;Mustafi;Bellerin;Coqulein;Xhaka;Iwobi;Özil;Walcott;Sanchez

Tottenham Hotspur: Lloris;Walker;Vertonghen;Wimmer;Rose;Dier;Son;Wanyama;Dembele;Eriksen;Kane

A mérkőzést a Tottenham kezdte. 3.perc: Waker fejelt a kapu mellé egy bal oldali beadást követően. 5.perc: Son lódult meg a bal oldalon majd tálalt Kane elé aki lemaradt arról. 21.perc: Eriksen középre adott labdáját Kane csúsztatta centikkel a kapufa mellé. 23.perc: Wanyama lőtt távolról a kapu mellé. 27.perc: Sanchez lövését blokkolta a vendég védelem. 29.perc: Ismét Sanchez tüzelt a kapu fölé. 31.perc: Özil lőtt a kapu mellé 15 méterről. 32.perc: egy hazai kontrát követően Iwobi elé került a labda ám a ifjú támadó lövését Lloris védte. 34.perc újabb hazai kontra melyet követően Walcott beadását mentették a vendég védők szögletre, a sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 39.perc: Walcott kapott jó labdát majd 18-ról lőtt a bal kapufára a kipattanót pedig Özil lőtte a kapu fölé. 42.perc: hazai szabadrúgás következett melyet követően Wimmer fejelt a saját kapujába 1:0! A hosszabbítás 3 perc melyben helyzet nem alakult ki.

A második félidőt az Arsenal kezdte. 49.perc: Bellerin mentett nagyot Son elől a 16-oson belül. 50.perc: vendég 11-est fújt a bíró, a büntetőt Kane lőtte a kapuba 1:1! 54.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki, Xhaka lőtt távolról a kapu fölé. 55.perc: Eriksen éle pattant a labda kinek lövését Cech védte bravúrral. 57.perc: Wimmer mentett szögletre, a sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 60.perc: Monreal mentett Kane elől Rose labdáját követően. 61.perc: hazai szöglet melyet követően Llorisnk kellett szögletre tolnia a labdát, az ezt követő szögletből Mustafi fejelt a kapu fölé. 64.perc: Eriksen lőtt távolról a kapu fölé. 65.perc: Coqulein helyére Ramsey érkezett a hazaiaknál. 69.perc: Koscielny sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból helyzet nem alakult ki. 70.perc: Giroud érkezett Iwobi helyére illetve Walcott helyére Chamberlain érkezett. 72.perc: Sanchez lövését Lloris védte lábbal az ezt követő szögletből Ramsey lőtt távolról a keresztléc fölé. 73.perc: Jansen érkezett Kane helyére a vendégeknél. 75.perc: Bellerin lövése Walker oldaláról vágódott le a kapu előterében. 80.perc: Walker helyére Trippier állt be a vendégeknél. 84.perc: vendég szöglet melyet követően a labda a kapufán csattant. 86.perc: Vertonghen mentett Giroud elől egy bal oldali beadást követően. 87.perc: újabb hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 89.perc: Son helyére Winks állt be. 90.perc: Cech védte Jansen éles szögből leadott lövését, Sanchez beadását Giroud fejelt Lloris kezébe. A hosszabbítás 5 perc melyben helyzet nem alakult ki így maradt az 1:1!

Az első játékrészben meglepetésre a vendég alakulat kezdett agresszívebben s több helyzetet is kialakított. A hazaiak a 30.perc környékén ébredtek s vették át a játék totális irányítását s sorra dolgozták ki helyzeteiket. Vezető találatuk meg is született igaz egy öngól révén. A második félidőben szintén a Tottenham kezdett jobban ám ezúttal már eredmény is született támadásaikból igaz egy büntető révén. Az Arsenal ezt követően tvette az irányítást de végül már nem tudtak még egy gólt lőni.