ARSENAL F.C. – TOTTENHAM HOTSPUR

A Premier League 14. fordulót rendezik meg a hétvégén. A Vasárnapi játéknap a rangadók jegyében telik. Két városi derbit is rendeznek. A délutánt a legnagyobb londoni derbi vezeti fel az Arsenal és a Tottenham részvételével. A hazaiak jelenleg a tabella 3. helyén állnak, 13 meccsükből 10-et nyertek meg 3 vereség mellett, utolsó 5 meccsükből 4-et nyertek meg 1 vereség mellett, hazai pályán utolsó 5 meccsükön 3 győzelmet arattak 2 vereség mellett. A vendégek egy nehéz szezonkezdetet követően kitűnő formába lendültek s jelenleg a tabella 5. helyéig küzdötték fel magukat. Eddigi 13 meccsükből 8-at nyertek meg 3 döntetlen és 2 vereség mellett. Utolsó 5 meccsükből 2 győzelem mellett 3 döntetlent értek el. Idegenben utolsó 5 meccsükből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. A két együttes hatalmas csatákat vívott mind a távoli mind a közeli múltban. Az utóbbi évek inkább a Tottenham sikereit hozták míg a távolabbi múlt az Arsenal dicsőségét hordozta. A mai mérkőzésnek nincs is valódi esélyese bármilyen eredmény előfordulhat.

Arsenal:

Leno;Holding;Sokratis;Mustafi;Kolasinac;Xhaka;Torreira;Bellerin;Mkhitaryan;Aubameyang;Iwobi

Tottenham Hotspur: Lloris;Aurier;Foyth;Vertonghen;Davies;Dier;Sissoko;Eriksen;Alli;Son;Kane

A mérkőzést az Arsenal kezdte. 2.perc: Aubameyang fejelt a kapu fölé. 7.perc: Iwobi lövését blokkolták. 9.perc: Vertonghen kezelt a 16-oson belül így előbb besárgult majd az Arsenal jutott büntetőhöz melyet Aubameyang lőtt a hálóba 1:0! 12.perc: Son lövését blokkolták s az ezt követő szögletből Aubameyang indult meg egy kontrával ám lövését Lloris bravúrral védte. 22.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 30.perc: Dier érkezett egy szabadrúgásra a legjobban s bólintott a kapuba 1:1! 32.perc: Dier a gólöröm miatt besárgult. 34.perc: Son-t buktatták a 16-oson belül így vendég büntető következett melyből Kane jutatta immár a vendégeket vezetéshez. 37.perc: Mustafi sárgult be. 45.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. A hosszabbítás 4 perc, 46.perc: hazai szöglet melyet méh kettő követett, az 3. szögletet követően Mustafi fejesét Lloris védte bravúrral. Ezzel ért véget a játékrész.

A második félidőt a Tottenham kezdte. A félidőben Lacazette váltotta Mkhitaryant illetve Iwobi érkezett Ramsey helyére. 48.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 49.perc: Xhaka sárgult be. 51.perc: újabb vendég szöglet helyzet nélkül. 56.perc: Aubameyang egy káprázatos támadás végén elképesztő gólt lőtt a hálóba 2:2! 60.perc: hazai szöglet melyet követően Mustafi bólintott a kapufára majd Torreira lőtt kevéssel a kapu mellé. 62.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 65.perc: Alli sárgult be. 71.perc: Mustafi helyére Guendouzi állt be a csere oka sérülés. 74.perc: hazai szöglet melyet követően Lacazette lőtt gólt 3:2! 77.perc: Ramsey passzolt Torreira elé aki a kapuba lőtt 4:2! A gólöröm miatt Torreira sárgult be. 82.perc: vendég szöglet helyzet nélkül majd Davies helyére Rose állt be. 85.perc: Vertonghen megkapta második sárgáját s kiállni kényszerült. 90.perc: Aurier sárgult be. 92.perc: Xhaka szögletéből nem alakult kii helyzet.

Az első játékrészben a hazaiak kezdte kitűnően , meg is szerezték a vezetést. Ezt követően a vendégek feléledtek s pillanatok alatt meg is fordították az állást, a félidő végén Lloris bravúrja is kellett hogy már ne változzon az eredmény. A második játékrészben a hazaiak elsöprően jól játszottak s megérdemelten nyerték meg a mai meccset!!