ATLETICO MADRID F.C. – F.C. BARCELONA

A Spanyol Bajnokság 8. fordulóját rendezik meg a hét végén. A bajnokság eddigi legnagyobb rangadójára kerül sor e fordulóban ahol az Atletico Madrid fogadja hazai pályán a Barcelona-t. A hazaiak eddigi 7 mérkőzésükből 4-et nyertek meg 3 döntetlen mellett. Hazai pályán 2 mérkőzésből 2-őt nyertek meg. Utolsó 5 mérkőzésükből 3 győzelmet arattak 2 döntetlen mellett. A Bajnokok Ligájában csoportjuk 2. helyén állnak miután hazai pályán meglepetésre kikaptak a Chelsea együttesétől. A Barcelona jelenleg Európa egyik legjobb formájában levő együttes. A háttérben ugyan nincs minden rendben ám a pályán úgy fest a játékosok tudják függetleníteni magukat. A hazai bajnokságukban 7 mérkőzésből 7-et nyertek meg, utolsó 5 mérkőzésükből mindet megnyerték. A Bajnokok Ligájában vezetik csoportjukat miután a Juventus együttesét hazai pályán verték meg 3:0-ra! A mai mérkőzésnek nincs valódi esélyese, ugyan egy sima Atletico győzelem. Jó mérkőzés előtt állunk.

Atletico Madrid: Oblak;Luis;Godin;Savic;Juhanfran;Koke;Niguez;Gabi;Carrasco;Griezmann;Correa

Barcelona: Ter Stegen;Semedo;Umtiti;Pique;alba;Iniesta;Busquets;Rakitic;Messi;suarez;Gomes

A mérkőzést a Barcelona kezdte. 1.perc: vendég szöglet melyet követően a hazai védelem blokkolta Messi lövését. 4.perc: Iniesta lövését Oblak hatástalanította. 8.perc: Griezmann hagyott ki ziccert. 9.perc: hazai szöglet melyet követően Griezmann lövését védte Ter Stegen. 14.perc: Gabi sárgult be. 21.perc: Niguez lőtt kapura s annak a bal oldalában landolt a labda 1:0! 30.perc: hazai szabadrúgás melyből nem alakult ki helyzet. 33.perc: Umtiti sárgult be. 40.perc: Suarez lőtte hátba védőjét. 46.perc: Rakitic sárgult be.

A második félidőt az Atletico Madrid kezdte. 47.perc: hazai szöglet melyből nem alakult ki helyzet. 53.perc: Griezmann lövése ment kevéssel a kapu mellé. 57.perc: Messi szabadrúgása a kapufát találta el. 59.perc: Correa helyére Gaitan állt be. 61.perc: Deulofeou állt be Iniesta helyére, illetve Semedo helyére Sergi Roberto állt be. 66.perc: Messi remek lövését Oblak védte ki. 71.perc: Messi lövése a kapu bal oldala mellett húzott el. 73.perc: Thomas állt be Carrasco helyére. 77.perc. Messi lőtt a kapu mellé kevéssel. 79.perc: Rakitic helyére Paulinho állt be. 80.perc: Suarez került helyzetbe ám lövését ismét Oblak hárította. 82.perc: Suarez ugrott fel egy bal oldali beadásra s fejelt a kapuba 1:1! 83.perc: Torres érkezett Gabi helyére. 88.perc: Suarez kapott rossz ütemű labdát. A hosszabbítás 3 perc, 92.perc: Niguez sárgult be. 93.perc: Griezmann sárgult be.

Az első játékrészben a vendégek kezdtek kitűnően ám helyzeteikből nem találtak Oblak kapujába. A hazaiak a 15. perc környékén ébredt a hazai gárda és Griezmann révén két gólt is szerezhettek volna. A vezetést így is meg tudták szerezni. A második félidőben a vendégek egyre több helyzetet alakítottak ki ám találatig a félidő elején. A hazaiak is kialakítottak kisebb helyzeteket de a vendégek dominálták a félidőt. A félidő végén Suarez megérdemelten kiegyenlített. A mérkőzés igazságos döntetlent hozott igaza a Barcelona talán valamennyivel közelebb állt a győzelemhez.