ATLETICO MADRID F.C.-REAL MADRID F.C.

A Spanyol Bajnokság 26.fordulóját rendezték meg a hétvégén.A forduló rangadójára ma 17:00-ás kezdéssel került sor ahol is a listavezető látogatott a liga 3. helyezettjéhez.Az utóbbi időszakban a Real Madrid formája igen meggyőző mind a bajnokságban mind a Bajnokok Ligájában,az utóbbi 6 bajnokijukból 1 döntetlent leszámítva 5-öt nyertek meg a királyiak.A hazai oldalon kissé árnyaltabb a helyzet,ugyan a Bajnokok Ligájában ők is győzni tudtak,a bajnokságot tekintve már nem állnak ennyire jól,3 győzelmet 1 döntetlent és 2 vereséget értek el.Az őszi bajnokijukat némi meglepetésre az Atletico Madrid nyerte idegenben.A két klub a kupában is összefutott ahol a két mérkőzés alatt a Real Madrid 5 gólt rúgott az Atletico kapujába.Izgalmas mérkőzésnek nézünk elébe,melynek esélyese még ha csak egy hajszállal is de a vendég alakulat.

A mérkőzést a hazaiak kezdték.Vendég szöglet a 2.percben,melyet a védelem tisztázott,ám ezt követően Di Maria elé került a jobb oldalon,aki beívelte a labdát és  Benzema lőtte azt a hazai kapuba 0:1!A11.percben egy 11-es gyanús szituációt követően Arda Turan sárgult be reklamálásért.A felvételek tanusága szerint nem jogtalanul esett a  földre Diego Costa.Hazai szöglet a 18.percben melyet Raul Garcia ívelte a kapu elé de abból gólhelyzet nem alakult ki,még ebben a percben Raul Garcia lőtt a kapu mellé.A 22.percben Diego Costa lőtt a 16-os jobb oldaláról a kapu mellé.A 23.percben Benzema kapott remek keresztlabdát,melyet kapásból lőtt kapura de Courtois  szögletre védte azt.A szögletből gólhelyzet nem alakult ki de  a labda maradt a vendégeknél,egy jobb oldali beadás után Ronaldo lőtt kapura de Courtois nagy bravúrral védeni tudta az ütemtelen lövést.A 28.percben Arda Turan tálalt Koke elé,aki a 16-oson belülről tisztán lőhetett és a bal alsó sarkot találta el 1:1!A 35.percben Ronaldo lőtt a 16-os előteréből de Courtois magabiztosan fogta a középre tartó labdát.A 38.percben hazai szabadrúgás a jobb oldalról, Pepe és Godin sárgultak be egy kakaskodás miatt.A szabadrúgásból gólhelyzet nem alakult ki.Hazai szabadrúgás a 41.percben 25 méterre a kapu közepétől,azonban a beívelésből helyzet nem alakult ki.A 43.percben Diego Costa tört be a 16-oson belülre de Diego Lopez jól jött ki így nem szerezte meg a vezetést a hazai gárda.Az ezt követő szögletet a vendég védelem rúgta ki.A 46.percben Gabi hatalmas góljának köszönhetően fordított a hazai alakulat 2:1! 40 méteres bomba süllyedt el Diego Lopez kapujában.A bíró a gólt követően lefújta az első félidőt így az eredmény 2:1!

A második félidőt a vendégek kezdték.A 47.percben a 16-os előterében buktatták Diego Costat szabadrúgás 20 méterről,Diego Costa lőtte kapura a labdát de Diego Lopez magabiztosan fogta a labdát.Hazai szöglet a 49.percben,Koke adta be a labdát de a vendég védelem kifejelte.Az 52.percben Diego Costa lépett ki Pepe mögül de a 16-osról leadott lövése elkerülte Lopez kapuját.Vendég szabadrúgás 19.méterre a hazai kaputól az 55.percben.Ronaldo lőtte rá a labdát,amely a sorfalban akadt el.Szöglet egy lepattanó labdát követően az 58.percben.Gabi ívelt Diego Costa fejére de ő ha kicsivel is de  akapu mellé fejelte a labdát.Az 59.percben Coentrao helyett Marcelo állt be.A 60.percben hazai szabadrúgás,a beívelést Ronaldo fejelte ki a kapu elől.A 62.percben Benzema kapott Modrictól kitűnő keresztlabdát,melyet kapásból kapura lőtt de Courtois fogta a játékszert.Vendég szöglet a 64.percben.Kisszöglet következett,melyből nem lett gólhelyzet.A 64.percben Diego Costa sárgult be színészkedés miatt.vendég szabadrúgás a 66.percben,Di Maria ívelt Bale fejére de Courtois nagyot védett.Szöglet következett,melyet Modric adott be de a hazai kapus fogta a labdát.A 67.percben Arbeola sárgult be szabálytalanság miatt.A 69.percben Costa fejelt a vendég kapura de Lopez szögletre tolta  a labdát. Koke végezte el de a beadást Lopez fogta meg.A 70.percben vendég szabadrúgás a 16-os előteréből,de ezt megelőzően Carvajal állt be Arbeola helyére.A szabadot Ronaldo lőtte kapura de a labda elakadt a sorfalban.A 72.percben Isco váltotta Di Mariat.A 74.percben egy jobb oldali beadást követően Ronaldo fejelt a kapu mellé.Hazai szöglet a 75.percben,Gabi ívelt középre de a vendég védelem tisztázni tudott.Vendég szabadrúgás a 81.percben,Modric ívelt a kapu elé courtois ugyan megfogta a labdát de végül kiejtette,szerencséjére a védőtársak kisegítették és kirúgták a labdát.A 82.percben a jobb oldalon támadott a Real,majd egy középre tett labdát követően Ronaldo maradt üresen a 16-oson belül ő pedig kilőtte a bal alsó sarkot 2:2!Csere a hazai oldalon a 83.percben Rodriges érkezett Arsa Turan helyére.A 86.percben Carvajal adta el a labdát de a vendég védelem tisztázni tudott.Még e percben Modric tüzelt messziről a kapu fölé.A 88.percben Marcelo adott középre Ronaldo elé de a védelem közbeavatkozásának köszönhetően nem szerzett újabb gólt a Real.Courtois fogta Benzema középretett labdáját a 90.percben.3 perc a hosszabbítás.Vendég szabadrúgás a 92.percben,Bale ívelt középre de Courtois biztosan fogta a labdát.egyéb esemény már nem történt így a végeredmény 2:2!

Egy rendkívül izgalmas találkozót láthatott a közönség.A korai vendég vezetést kiegyenlítette a hazai csapat sőt a félidő végére még a vezetést is át tudta venni.A meccs ezen szakaszán jobban is játszottak a hazaiak.a második játékrészben akár még jobban elhúzhattak volna a hazaiak de Diego Costa 2 nagy helyzetet is elpuskázott.A Real Ronaldo révén egyenlíteni tudott a mérkőzés végén.A hazaiak láthatóan elfáradtak a 80.perc környékére,így a labda ekkortól inkább már a vendégeknél volt.Összességében egy izgalmas jó mérkőzést láttunk,mely azonban nem volt szűkölködő az alattomos szabálytalanságokban és a bírói tévedésekben sem.