B.V.B BORUSSIA DORTMUND-ZENIT SZENTPÉTERVÁR

A mai nappal tovább folytatódnak a Bajnokok Ligája nyolcaddöntői.A hazaiak csoportjukból a 2. helyen jutottak tovább csupán 1 győzelmet aratva,emellett 3 döntetlent és 2 vereséget abszolválva.A vendégek a halálcsoportnak titulált négyesből jutottak tovább az első helyen 4 győzelmet és 2 vereséget felmutatva.A Dortmund továbbjutását egy az utolsó percekben esett gólnak köszönhette.A párosítás egyértelmű esélyese a vendég gárda mind a keret mind a BL tapasztalat miatt.

A mérkőzést a Dortmund kezdhette.Az 4. percben Mihtarjan révén szerezték meg a vezetést a vendégek,Reus vezetett támadást,majd a 16-oson belül ugyan szerelték de a labdát Mihtarjan lőtte a háló bal alsó sarkába 0:1!A következő percben a jobb oldalról adta középre a labdát a gólszerző,majd Grosskeutz tálalt Reus elé aki közelről a kapu jobb alsó sarkába lőtte a játékszert 0:2!Hazai csere,Arshavin sérülése miatt Tymoschuk állt be a 16.percben.A 19.perben Lewandowski lódult meg de a védelem megállította a 16-oson belül,így szöglet következett melyből gólhelyzet azonban nem alakult ki.A 26.percben Tymoschuk szabálytalankodott a hazai térfél közepén,de az ezt követő szabadrúgásból nem alakult ki vendég helyzet.Újabb dortmundi szabadrúgás a félpálya közepéről a beívelt labdát Lewandowski lesről fejelte a kapu fölé.A 31.percben újabb veszélyes vendég akció mely végén Reus lőtt kicsivel a bal kapufa mellé.A 37.percben szabálytalanság történt a 16-os előterében a szabadrúgást Reus végezte el de  lövését a hazai kapus biztosan fogta.A 41.percben a 16-os előteréből a vendégek végeztek el szabadrúgást, melyből helyzet nem alakult ki.Letelt a rendes játékidő a hosszabbítás 1 perc.Egyéb esemény már nem történt az első félidőben az állás 0:2!

A második félidőt a hazaiak kezdték.Lewandowski lőtt a 16-os jobb oldaláról de a hazai kapus nagyot mentett így szöglet következett,a szögletből veszély nem alakult ki a kapu előtt.Zenit szöglet az 51.percben,a beívelt labdát Waindenfeller szedte le a levegőből könnyedén.Az 56. percben Anyukov sárgult be egy szabálytalanságot követően.Lodigin-nek kellet magához ölelnie a labdát,egy vendég szabadrúgás következtében Grosskeutz fejesét követően.Az 57.percben Shatov egy nagy kapu előtti keveredést követően talált a vendég kapuba 1:2!Lewandowski passzolt Piscek elé a 61.percben majd Piscek viszonozta a passzot s Lewandowski talált be a vendég kapuba 1:3!A 68.percben egy a vendég 16-oson belül elkövetett szabálytalanság miatt büntetőt kaptak a hazaiak,illetve Piscek sárgult be szabálytalansága miatt.Hulk nagy erővel lőtte a kapu jobb felső sarokba a labdát 2:3!A 70.percben Mihtarjan helyére érkezett Aubameyang.Lewandowski elé került a labda a 71.percben aki pontosan lőtte ki a hazai kapu bal alsó sarkát 2:4!Hulk lőtt távolról kapura a 80.percben,Waidenfeller ha nehezen is de szögletre mentette a labdát.A szögletből nem lett gólhelyzet.Faizulin sárgult be egy Piscek elleni visszahúzást követően a 82.percben.Csere a 83.percben Faizulin és Anyukov jött le, Smonikov és Cserezov állt be.Csere a vendég oldalon is Hoffmann állt be Reus helyére.Witzel lőtt a 90.percben de a vendégek kapusa magabiztosan fogta a játékszert. A 91.percben Drum állt be Grosskeutz helyett.A hosszabbítás 4 perc.A ráadásban gól már nem született így maradt a 2:4-es végeredmény.

Rendkívül hullámzó mérkőzést láthatott a Petrovski stadion közönsége.Az első félidőben a korai vendég gólokon kívül nagy helyzet nem adódott a kisebbek is inkább a vendégek előtt.A második játékrész már nagyobb iramot hozott melynek eredménye 2 gyors gólváltás volt.A Dortmund úgy gondolom gyakorlatilag ezen a meccsen eldöntötte a továbbjutás sorsát.