CHELSEA F.C. – MANCHESTER CITY F.C.

A Premier League 16. fordulóját rendezik meg a hétvégén. A forduló rangadóját a tabella élén álló Manchester City vendégszereplése szolgáltatja a Chelsea otthonában. A vendégek elképesztő szezont futnak, eddigi 15 meccsükből 13-at nyertek meg 2 döntetlen mellett. Utolsó 5 meccsüket megnyerték idegenben pedig 4 mérkőzést nyertek meg 1 döntetlen mellett. Idegenbeli meccsen 5-öt tudtak sikeresen abszolválni mindössze 2 döntetlen mellett. A Bajnokok Ligájában a City már továbbjutott biztosan. A Chelsea se fut gyengének mondható szezont eddigi 15 meccsükből 9-et nyertek meg 4 döntetlen és 2 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukon 2 győzelem 1 döntetlen és 2 vereség a mutatójuk. Hazai pályán eddigi 9 meccsükből 5-öt nyertek meg 3 döntetlen mellett. Utolsó 5 hazai meccsükből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. A két együttes kitűnő csatákat vívott ám az utóbbi években a City együttese került ki jobban a csatákból.

Chelsea: Kepa;Alonso;Luiz;Rüdiger;Azpilicueta;Kovacic;Jorginho;Kante;Pedro;Hazard;Willian

Manchester City: Ederson;Walker;Stones;Laporte;Delph;Silva;Fernandinho;Silva;Mahrez;Sterling;Sane

A mérkőzést a Manchester City kezdte. 9.perc: Sterling maradt üresen s lőtt kapura ám Kepa hatalmasat védett. 10.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. Silva lőtt centikkel a kapu mellé. 28.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 32.perc: Sane lövését Kepa védte magabiztosan, majd Sane ismétlését blokkolták. 38.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 45.perc: a hazaiak első nagyobb helyzetét Kante lőtte a hálóba 1:0!

A második félidőt a Chelsea kezdte. 49.perc: Willianlőtt kapura ám Ederson hárítani tudott. Pedro a kipattanó a lelátóra küldte. 53.perc: Sane helyére Jesus állt be. 54.perc: 3 vendég szöglet helyzet nélkül. 57.perc: Walker lövését Kepa védte. 58.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 63.perc: Pedro lövését Ederson védte bravúrral. 64.perc: Jorginho sárgult be. 65.perc: Barkley állt be Kovacic helyére illetve Silva helyére Gündogan. 70.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 75.perc: Willian helyére Loftus-Cheek állt be. 77.perc: hazai szöglet melyet követően Luiz fejelt a kapuba 2:0! 80.perc: Pedro sárgult be. 84.perc: Mahrez helyére Foden állt be. 89.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 90.perc: Hazard helyére Giroud állt be. A hosszabbítás 4 perc, 93.perc: Jesus lövését Kepa védte nagy bravúrral. 94.perc: vendég szöglet melyből helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben a vendégek nyomtak végig, több nagy helyzetet is elpuskáztak majd a jött a hazai vezető találat a félidő végén szinte a semmiből. A második játékrész nagyban hasonlított az elsőhöz annyi különbséggel,hogy a hazaiak több helyzetet tudtak kidolgozni s ezekből egy be is talált. A vendégek mindent megtettek de ma nem sikerült még találatig sem jutniuk.