F.C.BAYERN MÜNCHEN-ARSENALF.C.

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek visszavágóit rendezik meg az elkövetkezendő két hétben.Ma este az Arsenal látogat a címvédő bajorokhoz.Az első mérkőzést idegenben is a bőrnadrágosok nyerték 2:0-ra,igaz ebben nagy szerepe volt Özil kihagyott büntetőjének,valamint egy piros lapnak,mely végül döntően befolyásolta azt a mérkőzést.Az előző szezonban ugyanebből a párharcból a Müncheniek jutottak tovább annak ellenére,hogy Wengerék két gólos győzelmet tudtak kiharcolni az Allianz Arénában.idén ha lehet erre még kevesebb az esély,de mint tudjuk eme sorozat tartogathat igazán nagy meglepetéseket.Egy kitűnő mérkőzés előtt állunk ahol mindkét klub a lehető legerősebb keretekkel állnak fel.

A mérkőzést a vendégek kezdték.A 2.percben szabadrúgás a 16-os előteréből,a hazaiak végezhették el.A beívelésből helyzet nem alakult ki.A 3.percben Schweinsteiger lőtt távolról kapura de Fabianski fogta azt.Hazai szöglet a 7.percben de gólhelyzet nem alakult ki belőle.Dante sárgult be a 8.percben egy szabálytalan belépő után.A szabadrúgásból nem alakult ki veszély a hazai kapu előtt.Vendég szöglet a 18.percben,Casorla ívelte középre de Neuer fogta a játékszert.A 20. percben Robben lőtt a 16-oson belül kapura egy gyors hazai akció után de lövése a kapu fölé ment.Podolski sárgult be,labda elrúgásért a 24.percben.Hazai szabadrúgás a jobb oldalról,a beívelést követően a labda a hálóba került de les címén,jogosan érvénytelenítették azt.A 29.percben Arteta szabálytalankodott és sárgult be ezáltal.A 30.percben vendég szabadrúgás,a lövés a sorfalról a szögletre pattant.A szögletet  Özil ívelte Giroud fejére de Neuer fogta a kapura tartó fejest.Hazai szöglet a 34.percben egy Robben szerelés után.A beadásból nem alakult ki helyzet.A 36.percben Alaba lövése ment a kapu mellé.A 38.percben a gólvonal elől kellet mentenie a vendég védelemnek.A 39.percben egy jobb oldali beadást követően Mandzukic fejelt kapura,de a labda a keresztléc fölött hagyta el a játékteret.A 45.percben a 16-oson belül Götze elé került a labda de Fabianski védeni tudta a lövést.Hazai szöglet már a 46.percben, a beívelést követően nem alakult ki helyzet a vendég kapu előtt.Ezzel véget is ért az első félidő az állás 0:0!

A második játékrészt a hazaiak kezdték.Csere a vendégeknél Özil helyére Rosicky érkezett.Az 50.percben Robben tört be a 16-oson belülre majd feldobta magát,a bíró ezt észleve továbbot intett a sárga lap elmaradt.Hazai szöglet az 53.percben,melyet Robben ívelt a jobb oldalról középre,de helyzet nem alakult ki belőle.Lahm beadását fejelte Mandzukic kapura de azt Fabianski fogta könnyedén.Az 54.percben a bal oldalról Ribery adott pontos labdát Schweinsteiger elé aki közelről a kapuba talált 1:0,összesítésben 3:0 a hazaiak javára.Podolski egyenlített ki az 57.percben egy lökés gyanús szituációt követően a bal oldalról éles szögből lőtt Neuer feje fölé az ötösön belülről 1:1!Az 58.percben Giroud elől mentett nagyot a hazai védelem,ezt követően Chamberlain lőtt kapura de Neuer védeni tudott.Csere az 59.percben Götze helyére Kroos érkezett.Vermaalen rúgta meg Mandzukic-ot de a bíró nem fújt fautot.A 63.percben Kroos ívelt a 16-oson belülre de Fabianski leszedte azt.A 64.percben Schweinsteiger lőtt a kapu fölé.Vendég szöglet a 68.percben,Casorla ívelt középre de Neuer lehúzta azt a levegőből.A 69.percben Fabianskinak kellett nagyot nyújtóznia,Schweinsteiger ívelt Thiago elé aki a kapu torkában álló Mandzukic-hoz juttatta a labdát amit Fabianski fogott meg bravúrral.A 72.percben hazai szabadrúgás következett miután Vermaelen szabálytalankodott Robben-nel szemben.A beadásból gólhelyzet nem alakult ki.A  75.percben Robben lőtt egy cselsorozatot követően kapura de Fabianski védeni tudta azt.Vendég csere Arteta helyett Gnabry érkezett.Martinez sárgult be a 79.percben,Podolski-t rántotta vissza.A 80.percben Ribery adott jobbról középre de Mandzukic fejese lepattant a védelemről.A 81.percben Podolski középre adását követően Neuer húzta le a labdát.A 82.percben Vermaelen sárgult be egy Ribery-vel történő ütközést követően.Csere a vendég oldalon Chamberlain helyett Flamini,Ribery helyett Müller érkezett a pályára hazai oldalon.Hazai szöglet a 88.percben,a kis szögletből helyzet nem alakult ki.A 89.percben Gnabry lőtt a 16-os vonaláról a kapu fölé.A 90.percben Robben adott középre de Fabianski biztosan fogta azt.A hosszabbítás 4 perc.A 91.percben megint Gnabry lőtt kapura de azt Neuer fogta,még e percben Koscielny rúgta fel a 16-oson belül Robbent,így büntető következett.Müller végezte el de Fabianski megfogta azt,így maradt az 1:1!Vendég szöglet a 94.percben,Podolski adta be de gólhelyzet nem alakult ki.Több helyzet már nem alakult ki így maradt az 1:1-es döntetlen,összesítésben 3:1 a Bayern München javára.

Egy kétarcú mérkőzés tanúi lehettünk a ma este folyamán.Az első félidőben inkább a hazaiak próbálkoztak míg a vendégek csak egy-két ritmusváltást tudtak bemutatni.A második félidő már meghozta a focit is.A hazai gól után rögtön jött a válasz ami egy pergős,jó iramú utolsó fél órát eredményezett.A mérkőzésen sőt az egész párharc során alig forgott a Bayern továbbjutása veszélyben,ennek köszönhető a mai estén a kissé visszafogottabb játék.összességében a párharcból megérdemelten jutott tovább az esélyesebb csapat és nagyon jó előjelekkel várhatja a negyeddöntő sorsolását.