F.C.BAYERN MÜNCHEN-SCHALKE 04

A Bundesliga 23.fordulójának rangadóját rendezték ma este 18:30-as kezdéssel.A hazai gárda a rekordbajnok Bayern München,az idei évben eddig úgy tűnik Németországban verhetetlen 2 döntetlent leszámítva minden mérkőzését megnyerte,sőt a nemzetközi kupaporondon is csak egy vereséget szenvedett a Manchester City-től,igaz ezt épp az Allianz Arena-ban.Természetesen a tabella éllovasa  a München,a forduló előtt 19 ponttal vezetett.A vendégekről már nem mondható el ennyi pozitívum.A Schalke utóbbi 6 bajnokiából 4-et nyert meg,2 döntetlen mellett így a tabella 4. helyét foglalták el a forduló előtt.Ugyanakkor a nemzetközi színtéren a Real Madrid verte Gelsenkirchen-ben a kékeket 6:1-re.Az őszi mérkőzést a bajorok 4:0-ra nyerték.A találkozó egyértelmű esélyese a hazai gárda,nagy csoda lenne ha a vendégek akár csak pontot is tudnának rabolni.

A hazaiak kezdhették az első félidőt.Robben tört be a 16-oson belülre,majd lőtt a jobb oldalról de a labdát Boateng rúgta ki a kapu szájából.A 2.percben Alaba végzett el egy szabadrúgást,mely megpattant a sorfalon és így a kapu bal oldalában landolt a labda 1:0!A 10.percben hazai szöglet,melyet Robben végzett el de helyzet nem alakult ki.Hazai szabadrúgás a 14.percben,melyből nem alakult ki gólhelyzet.A 15.percben Robben tört be a 16-oson belülre és ballal pöccintette a labdát Fährmann felett a hálóba 2:0!Újabb hazai szöglet a 22.percben de helyzet nem alakult ki belőle.A 24.percben a bal oldalról Alaba ívelt az ötös vonalára ahol Mandzukic érkezett és fejelt a kapuba,ezzel 3:0!A 28.percben Robben kaparintotta meg a labdát a 16-os jobb oldalán majd onnét kilőtte a bal alsó sarkot 4:0!Csere a vendég oldalon,Fuchs jött be Goretzka helyére.Hazai szabadrúgás a 30.percben,melyet Robben lőtt kapura de az lepattant a sorfalról.Az ismétlést Kroos lőtte kapura ezt pedig Fährmann védte biztosan. A 33.percben a jobb oldalon cselezgetett majd kapura lőtt de labdája a kapu fölött hagyta el a játékteret.Újabb hazai szöglet a 34.percben,Alaba végezte el de a védelem kifejelte azt újabb szöglet követte,majd még egy és egy újabb de ezekből gólhelyzet nem alakult ki.A 38.percben egy passzsorozatot követően Götze elé került a labda a 16-oson belül de Fährmann óriásit védett lábbal.A 40. percben Mandzukichoz játszották a labdát de a védelem belevetődött lövésébe és így szöglet következett.A szögletet Dante fejelte a kapu fölé.A 42.percben Thiago sárgult be egy belépőt követően,a szabadrúgást Farfan lőtte kapura de Neuer védte azt,szöglet következett ezt követően a kipattanó labdát Höwedes lőtte kapura de Neuer bravúrral védett.Újabb vendég szöglet következett,melyet Neuer lehúzott a levegőből.Vége az első félidőnek az eredmény 4:0!

A második játékrészt a vendégek kezdték.Hazai szöglet a 60.percben,melyből gólhelyzet nem alakult ki.A 61.percben egy bal oldali passzot követően lőtt Huntelaar a kapu mellé 17  méterről.Vendég szöglet a 63.percben,Fuchs adta be a labdát de azt a hazai védelem kivágta  a mezőnybe de ezt a vendégek visszaszerezték újabb szöglet következett.Ezt Farfan adta be majd 8 méterről Rafinha saját kapujába lőtt 4:1!A 65.percben Alaba adott be bal oldalról Mandzukic fejére de Fährmann bravúrral védett.A szögletből nem alakult ki veszély a kapu előtt.A 68.percben Götze passzolt a 16-oson belül schweinsteiger elé,aki rögtön kapura lőtt de Fährmann nagyot védett.Szöglet következett,melyet követően ismét Fährmann védett nagyot lábbal.Újabb hazai szöglet a 70.percben,de előtte csere Pizzaro állt be Götze helyére.A szögletet a védelem a mezőnybe rúgta.Egy eladott labdát követően Mandzukic csapott le a labdára de őt Papadopulosz fautolta így 11-es következett és a zsabálytalankodó védőt kiállították.Csere még a büntető előtt Schweinsteiger jött le és Hojbjerg állt a helyére.A 77.percben Robben magabiztosan értékesítette a büntetőt 5:1!A 79.percben  csere a vendég oldalon Draxler jött le és Hoogland állt be.A 81.percben Kroos lövését blokkolta a vendég védelem,szöglet következett,ebből azonban helyzet nem alakult ki.A 83.percben Robben lőtt a kapu mellé s ezt követően le is cserélték helyette Contento állt be.A 85.percben Ranfinha adta be a labdát a jobb oldalról,majd ezt Mandzukic félollós mozdulattal továbbította kapura de Fährmann bravúrral védett ismét.Hazai szabadrúgás a 88.percben,melyet Alaba végzett el de a labda a kapu fölött hagyta el a  játékteret.Vendég szabadrúgás a 90.percben,Fuchs ívelt a kapu elé de Neuer biztosan fogta azt.Ezzel véget is ért a mérkőzés a végeredmény 5:1!

Egy nagyon egyoldalú mérkőzést láthattunk ahol a hazaiak elképesztő erőfölénye már az első 30 percben megmutatkozott.A különbség lehetett volna nagyobb is de a 2.félidőre kissé vissza fogták magukat a Bajorok.Összességében egy akciódús mérkőzést láthattunk 6 Müncheni góllal de a végeredmény mégis 5:1 lett.