GALATASARAY FC- CHELSEA FC

Ma este kerül sor a Bajnokok Ligája nyolcaddöntő odavágóinak utolsó meccsére,ahol egy török illetve egy angol illetettségű klub küzd meg a Türk Telekom Arénában.A hazaiak a Real Madrid mögött,ám kisebb meglepetésre a Juventus előtt jutottak a csoportból a kieséses szakaszba.Mérlegük 2 győzelem 1 döntetlen 3 vereség volt a csoportkörben.A vendégek a Schalke együttesét megelőzve nyerték meg csoportjukat 4 győzelemmel és 2 vereséggel.A találkozó pikantériáját Drogba és a Chelsea viszonya adta,ugyanis az elefántcsontparti több címet is nyert a londoni kékekkel Mourinho-val a  jelenlegi vendég csapat edzőjével együtt.A párharc esélyese a Chelsea azonban hazai pályán a törökök okozhatnak kellemetlen perceket a londoni kékeknek.

A mérkőzést a hazaiak kezdhették.A 4. percben Muslera jött ki a kapujából,ám felszabadítás helyett elajándékozta  a labdát,amit Hazard a kapu mellé ívelt.Chelsea szabadrúgás a 7.percben,a középre ívelt labdát a védelem sikeresen a mezőnybe rúgta ki.Schülrle indult meg a jobb oldalon majd Aspiliqceita elé passzolt aki a középen érkező Torres-hez rúgta a labdát aki az ötösről a kapuba juttatta azt 0:1! a 9. percben.Drogba kapott Sneijdertől egy jónak tűnő labdát amit azonban az elefántcsontparti nem tudott lekezelni így oda lett a helyzet,mint kiderült az asszisztens lest intett.Veszélyesnek tűnő akció a 15.percben  a jobb oldalon Hazard-ék kevergettek de végül a hazai védelem fel tudott szabadítani.Burak Ylmaz elé került a labda a jobb oldalon majd a középretett labdáját az égbe bombázták a 17.percben.A 18.percben egy hazai szabadrúgást követően megszerezték a vendégek a labdát majd Hazard révén gyorsan átjátszották azt a  középpályán,ám a 16-os környékén a hazai védelem felszabadított.A 20.percben Lampard végezhetett el középről szabadrúgást 25 méterről,de ő a kapu fölé lőtte a labdát.A 30. percben a vendégek Hajrovics révén veszélyeztették Cech kapuját de ő biztosan fogta a leadott lövést.Csere a hazai oldalon Hajrovics helyére Kurtulus érkezett.Hazai szöglet a 33.percben melyet a vendég védelem gyorsan tisztázni tudott.A 39. percben Telles tüzelt a vendég kapura de Cech szögletre mentett.Hazard indult meg a szöglet után kivágott labdával de az akcióból nem alakult ki gólhelyzet.Terry sárgult be a 42.percben reklamálásért.Hazai szöglet a 44.percben,a középre ívelt labdát a Chelsea védelme rúgta ki a mezőnybe.A 45.percben egy hazai eladott labdát követően kontráztak a vendégek de Azpiliqceita eladta a labdát.2 perc a hosszabbítás.A 47.percben Chealsea szöglet melyet Schürle adott be ám azt  a hazai védelem könnyedén kirúgta a mezőnybe.Egyéb esemény már nem történt így a félidei állás 0:1 maradt.

A második félidőt a vendégek kezdték. Csere a hazai oldalon Kaya állt be Hakan Balta helyett.Sneijder próbálkozott beadással a jobb oldalról de az lepattant egy vendég védő lábáról a 47.percben.Muslera védett óriásit Torres lövésénél az 52.percben,szöglet következett melyet követően a hazai védelem kivágta a labdát.Az 54.percben Selcuk sarkazott kapura de egy vendég lábról az alapvonalon ment ki a labda.A szögletből nem alakult ki gólhelyzet.Schürle sárgult be egy lökést követően az 56.percben.Az 57.percben Selcuk sárgult be egy szabálytalanságot követően.Az 58.percben Ramires követett el taktikai szabálytalanságot a pálya közepén emiatt ő is a sárga laposok sorsára jutott.A 61.percben Cech kapott sárga lapot időhúzásért.A 62.percben Burak adott be a jobb oldalról Ivanovic szögletre fejelte azt.A szögletet követően Drogba elé pattogott a labda de ő 1 méterről a kapufára rúgta azt.Hazai  szöglet a 63.percben,a beívelést követően Chedjou maradt az 5-ösön üresen és könnyedén rúgta  a abdát a hálóba 1:1!A 64. percben Torres lőtt a 16-os bal széléről a kapu mellé.A 66.percben Schürle helyére állt be Mikel.A 67.percben Drogba ugratta ki Ylmazt de Cech előle menteni tudott.A 68.percben Torres helyett Eto’o állt be.Selcuk adta be a bal oldalról a labdát de Terry kibombázta azt a mezőnybe a 70.percben.A 75.percben Ebue adta be jobbról a labdát de ezt még kirúgta a védelem majd Telles a 16-os környékéről bombázott kapura de Cech nagyot védett így szöglet következett.A szögletet követően nem alakult ki újabb gólhelyzet a kapu előtt.Hazai csere a 80.percben Bulut állt be Didier Drogba helyére.Yekta lőtt kapura a 81.percben de a labda a kapu mellett húzott el.Sneijder lőtt a 85.percben a kapura de a labda a keresztléc fölött hagyta el a játékteret.Eto’o adta középre a labdát ahonnan Mikel tüzelt méterekkel a kapu fölé.3 perc volt a hosszabbítás.Csere a vendég oldalon Hazard helyett állt be Oscar a 92.percben.Vége a mérkőzésnek az eredmény 1:1!

A mérkőzés első félidejét az angolok uralták és ezt egy góllal is jelezték.A második játékrész második felétől azonban a hazaiak átvették az irányítást és ki is egyenlítettek.Ezt követően a vendégek elsősorban a labdabirtoklást célozták meg,hogy a hazaiak nehogy még nagyobb lendületbe jöjjenek.A továbbjutás kérdése nyitott maradt de az esélyeket illetően az idegenben lőtt gól miatt a Chelsea jobban áll mint a Galatasaray.Mindenképpen izgalmas visszavágóra számíthatunk a 3 hét múlva következő londoni mérkőzésen.