GENOA-JUVENTUS F.C.

Az Olasz bajnokság 28.fordulóját rendezik meg a hétvégén.A hazaiak a forduló előtt a 11.helyet foglalták el a tabellán,az elmúlt hat bajnoki forduló alatt 2 győzelmet 3 döntetlent és 1 vereséget értek el.A vendégek a tabella éléről várhatták a fordulót,az elmúlt bajnokikon 4 győzelmet és 2 döntetlent értek el. A vendégek hét közben az Európa Ligában játszottak szoros meccset a Fiorentinával.Az őszi összecsapást a zebrák nyerték 2:0-ra.A mai mérkőzés esélyese a vendég alakulat kiknek célja,hogy 14 pontos előnyüket ideiglenesen 17 pontra növeljék a holnap este játszó Roma előtt.

A mérkőzést a vendégek kezdték.Hazai szabadrúgás az 5.percben,Sturaro tekert középre de a vendég védelemről lepattant a labda a lecsorgó labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.A 9.percben Bertolacci lőtt távolról kapura de a védelmen megpattanó labdát Buffon biztosan fogta.A 12.percben De Maio kapott sárga lapot.A szabadrúgást Pirlo ívelte a kapu elé de a hazai védelem ha nehezen is de  fel tudott szabadítani.A 20.percben Gilardino és Vidal csúszott össze nagy lendülettel.A vendégek jöhettek szabadrúgással,a pontrúgást követően Osvaldo elé került a labda a 16-oson belül ő pedig pimasz módon pörgetett a kapuba.Les címén azonban érvénytelenítették a találatot,jogosan.A 22.percben Sturaro tartott rá Chiellini lábára és emiatt sárga lapot kapott.Vendég szabadrúgás a 25.percben és a reklamálás miatt Sculli kapott sárga lapot.A szabadrúgást egy szöglet,majd még egy követte de a hazai védelem kirúgta a mezőnybe a labdát.A 27.percben Bertolacci lőtt távolról a kapu fölé.A 28.percben Gilardino sárgult be.Buffon fogott el egy középre tartó labdát a 30.percben.A 32.percben hazai szabadrúgás következett melyet Matuzalem ívelt középre de helyzet nem alakult ki belőle.A 35.percben Matuzalem beadását fejelte ki Chiellini az oldalvonalon túlra.A 38.percben Motta fejelt egy jobb oldali beadást közvetlen közelről a kapu fölé.A 39.percben egy gyors vendég támadás végén Pogba tálalt sarokkal Osvaldo elé aki közelről pörgetett a kapuba,ám les címén ezt a gólt is érvénytelenítette a bíró.A felvételek szerint azonban jogtalanul.A 41.percben Pogba távoli lövése kerülte el centikkel a jobb alsó sarkot.Hazai szöglet a 43.percben,Bertolacci végezte el de a vendég védelem ezúttal is tisztázni tudott.A 45.percben Gilardino tekert kisodródva középre de labdájára nem volt érkező így a védelem kirúgta azt.A 46.percben egy szögletet követően Bertolacci lőtt a kapu fölé.Ezzel véget is ért az első játékrész az állás 0:0!

A második félidőt a hazaik kezdték.Az 50.percben Vidal sárgult be a vendég oldalon egy ütemkésést követően.A szabadrúgásból gólhelyzet nem alakult ki.Az 56.percben Buffon védett óriásit Bertolacci lövését követően majd a kipattanót Motta rúgta a 16-oson belülről a bal kapufa mellé.A 60.percben Pogba sárgult be egy szabálytalan szerelés következtében.Hazai csere a 64.percben Gilardino helyére Calaio állt be.a 65.percben ismét Osvaldo tette szépen kapura a labdát de ezt a szituációt is les előzte meg.Vendég szöglet a 69.percben melyet egy 11-es gyanús szituáció előzött meg.A sarokrúgásból gólhelyzet nem alakult ki.A 71.percben Vidal ért kézzel a labdába saját 16-osán belül így hazai 11 -es következett.Vidal sárga lapot nem kapott az esetet követően.Calaio végezte el a büntetőt ám Buffon kivédte azt.A 76.percben vendég szabadrúgás melyet Pirlo tekert középre de helyzet nem alakult ki belőle.A 78.percben hazai szöglet következett,de helyzet nem lett belőle.Vendég csere Osvaldo helyére érkezett Quagliarella a 79.percben.A 83.percben Perin húzta le a jobb oldalról középre tett labdát.A 84.percben kettős vendég csere Lichtsteiner helyett Isla,Vidal helyett Padoin érkezett a pályára.A 87.percben Antonelli erőtlen lövését védte Buffon.A 88.percben vendég szabadrúgás a 16-os előteréből,Pirlo a sorfal fölött tekerte a labdát a kapu bal felső sarkába ezzel 0:1!Káprázatos gól mely Pirlo zsenialitását mutatja.Letelt a rendes játékidő a hosszabbítás 4 perc.A 93.percben Pogba lőtt távolról a kapu fölé.A ráadásban több helyzet már nem alakult ki így maradt a 0:1-es végeredmény.

Egy rendkívül hajtós brusztolós mérkőzést hozott a ma esti összecsapás.A hazaiak nem ijedtek meg neves ellenfelüktől és a mérkőzés nagy részében igazán jól játszottak.Az esélyük is megvolt,hogy megnyerjék a mérkőzést ám a kihagyott büntető meghiúsította ebbéli vágyukat.A vendégek játszottak már jobban is a bajnokságban ám azt,hogy nem szolgáltak rá a 3 pontra nem lehet kijelenteni.Pirló szép gólján kívül megfosztották őket egy jogosnak tűnő 11-estől valamint egy szabályos góltól.Összességében érvényesült a papírforma és a vendégek tovább növelték a már eddig is tetemes előnyüket.