INTER MILANO-S.S.C NAPOLI

A Seri A 35.fordulójának rangadóját rendezik meg a ma este 20:45-ös kezdéssel.A hazaiak a tabella 5.helyéről várják ezt a fordulót míg a vendégek a 3.helyről.Az Inter a Bl indulást jelentő helyekért küzd míg a vendégek azért ,hogy mostani pozíciójuknál semmiképp se csússzanak hátrébb.A hazaiak az elmúlt 6 forduló alatt 2 győzelmet 3 döntetlent és 1 vereséget könyvelhettek el míg a vendégek 3 győzelem mellett 1 döntetlent és 2 vereséget.A 3 pont megszerzése a hazaiak számára fontosabb talán.Az ősz mérkőzést a Napoli nyerte 4:2-re.Izgalmakban gazadag este elé nézünk.

Az első félidőt a hazaiak kezdték.Az első percben Callejon lőtt a kapu fölé kicsivel.Hernanes lőtt távolról Reina kapujának közepébe ám azt a kapus magabiztosan fogta.Kovacic ugratta ki D’ambrosiót aki azonban lemaradt a jó ütemű passzról.a 9.percben Nagatomo ívelt középre ahonnét a vendég védelem rúgta ki a labdát a mezőnybe.Hernanes lőtt távolról  a vendég kapura de Erina szépen védte a próbálkozást.A 11.percben Kovacic 18 méteres lövését követően ismét Reinának kellett nagyot védenie.A szögletet követően Reinának kellett a labdát a mezőnybe öklöznie.A 13.percben Callejon hagyott ki egy ajtó-ablak helyzetet.A 18.percben Palacio elé került  a labda aki hosszasan vezette majd lőtt távolról a bal kapufa mellé.Vendég szabadrúgás a 19.percben,Mertens lőtte a labdát a kapu bal felső sarka fölé centikkel.Callejon tette középre a labdát a jobb oldalról ám arra érkező ember nem volt így helyzet nem alakult ki a kontrát követően,a támadás Insigne-től indult.Hazai szabadrúgás a 16-os előteréből,Kovacic végezte el de a labda pont Reina kezei között landolt,a kontrát követően Handanovicnak kellett Inler lövését hárítania.Gulam lőtt távolról a 25.percben a kapu fölé.A 26.percben Britos sárgult be amikor is utolsó emberként szabálytalankodtak ellene.pirosat érdemelt volna az eset de a bíró megkönyörült a bírón.A szabadrúgást Reina biztos kézzel fogta.A 30.percben egy csodás kiugratást követően Icardi maradt üresen de elcselezte magát így a helyzetből még kapura lövés sem lett.Palacio lövésébe léptek bele az utolsó pillanatban így a labda az alapvonalon ment ki a 33.percben.Inler a 36.percben lőtt a kapu fölé távolról.A 38.percben Henrique kapott sárga lapot egy szabálytalanságot követően.A 45.percben Icardi lőtt fölé ziccerből de a szituációt les előzte meg így ha gól akkor sem lett volna érvényes.Ezzel véget is ért az első félidő az állás 0:0!

A második játékrészt a vendégek kezdték.A 46.percben Mertentens lecsúszott beadását fogta Handanovic.Az 50.percben Higuain elé került a labda kinek lövése Nagatomo hátáról pattant ki majd ezt követően Handanovic védett nagyot szögletre.A sarokrúgásból helyzet már nem alakult ki.Az 52.percben Nagatomo bal oldali beadását követően Palacio csúsztatta meg a labdát ami a kapufa mellett ment el centikkel.Az 54.percben Reina ütötte ki a mezőnybe a labdát egy veszélyesnek tűnő hazai beadás után.Az 59.percben Hernanes lőtt 24 méterről a kapu fölé.A 61.percben Hernanes sárgult be egy szabálytalanságot követően.Hernanes lőtt Palacio lekészítését követően de labdája a védelemről szögletre pattant.A sarokrúgást Icardi fejelte a kapu mellé.A 68.percben Zanetti állt be D’ambrosio helyére a hazaiaknál.A 70.percben Mertens helyére Hamsik állt be.A 72.percben vendég szöglet,de helyzet nem alakult ki belőle.Higuan játszotta magát tisztára majd lőtt a kapu fölé erőből 13 méterről.A 74.percben Guarin állt be Hernanes helyére az Inter csapatánál.Vendég szöglet a 77.percben,Insigne végezte el a kis szögletet de helyzet nem alakult ki belőle.Jorhinho lőtt 22 méterről a kapu mellé a 80.percben.Handanovic vetődött árnyékra Hamsik beadását követően de szerencséjére senki sem érkezett az ellenfél támadói közül.A 81.percben Icardi hagyta el a pályát helyette Kuzmanovic állt be.A 82.percben Nagatomo tört be a 16-oson belülre és lőtt de Reina nagyot tudott hárítani,még e percben Inler a jobb kapufát találta el ziccerben.Gulam sárgult be a 83.percben.Nagatomo fejelte ki Higuain elől a labdát a 84.percben majd rögtön ezt követően megint Higuain került helyzetbe de lövését leblokkolták.Higuain az esetet követően megsérült így Pandev állt be a helyére.A hosszabbítás 5 perc,a 93.percben Guarin elé került a labda aki középre tette azt de senki se érkezett az övéi közül így helyzet nem alakult ki.Vendég szöglet a 95.percben melyből azonban helyzet nem alakult ki így a végeredmény 0:0!

Egy gól nélküli találkozót hozott az esti rangadó.A mérkőzés színvonala jó volt ugyanakkor helyenként akadtak üres járatok.A hazaik igyekeztek irányítások alá vonni a mérkőzést ám a második félidőben a Napoli átvette a kezdeményezést egészen a 70.perc környékéig.A mérkőzésről egyedül a gól hiányzott más egyéb minden megvolt.Mindent megváltoztathatott volna a vendégek esetleges emberhátránya ám abban az esetben nagyot hibázott Rizzoli játékvezető.Összességében egy jó 0:0-át láthattunk mely mindkét csapat számára  a kisebbik rosszat jelentette.