JUVENTUS F.C-A.C.MILAN

A Serie A 26.fordulóját rendezték meg a hétvégén.A forduló rangadóját ma este 20:45-ös kezdéssel rendezik.A hazai csapat a Milan a tabella 9.helyét foglalja el és szinte elképzelhetetlen,hogy a szezon végén a Bajnokok Ligáját jelentő helyek egyikét elérjék.A bajnokságban ugyan valamennyivel jobb a mérlegük mint az őszi szezonban de ez még messze van a korábbi évekétől.A nemzetközi kupaporondon is bukdácsolnak,az utóbbi hat bajnokijukon 4 győzelmet 1 döntetlent és 1 vereséget értek el.Ezzel szemben a vendégek ugyan a Bl-ből kiestek de az Europa Ligában továbbjutottak kettős győzelemmel.A bajnoki mérlegüket tekintve 4 győzelmet és 2 döntetlent értek el.Az őszi mérkőzésüket a Juventus 3:2-es arányban nyerte.A mérkőzés esélyese a vendég gárda,de mint tudjuk egy rangadó végeredménye a legtöbb esetben kiszámíthatatlan.

A mérkőzést a hazaiak kezdték.A 2.percben Lichtsteiner lőtt a kapu mellé a 16-oson belülről.Az 5.percben Taarabt lőtt kapura de Buffon könnyen fogta a labdát.A 9.percben Kaka lőhetett kapura de a labda elkerülte Buffon kapuját.A 10.percben hazai szöglet,melyből gólhelyzet nem alakult ki.Pazzini fejelt egy csúsztatott labdát a kapu fölé a 12.percben.A 13.percben Emanuelson lőtt a kapu mellé.A 14.percben Tevez lőtt a kapu fölé.A 19.percben Tevez révén alakult  ki gólhelyzet a hazai kapu előtt de a lecsorgó labdát Lichtsteiner nem tudta a kapuba juttatni Abbiati nagyot védett.A 20.percben a hazaik veszélyeztettek de Buffon védeni tudott.Vendég szöglet a 23.percben,melyet Pirlo adott be és Caseres fejelte a kapu mellé.A 25.percben Emanuelson lőtt a kapu bal alsó sarka felé de Buffon magabiztosan fogta a labdát.A 26.percben nagy tűzijáték alakult ki a vendég kapu előtt,Kaka elé került a labda aki egyszer Buffonba majd az ismétlést egy védő lábába rúgta így maradt a 0:0.Szöglet következett de ebből nem alakult ki gólhelyzet.A 32.percben Poli elé került a 16-os vonalán a labda de lövése a kapu fölé ment.A 34.percben Montolivo lőtt távolról Buffon-nak kellett vetődve hárítania.A 36.percben hazai szöglet,melyet Kaka lőtt középre de helyzet végül nem alakult ki belőle.Hazai szabadrúgás a 38.percben,melyet Montolivo ívelt a kapu elé de lesállás miatt a vendégek jöhettek kirúgással.A  40.percben Pazzini kapott kitűnő labdát  a 16-oson belül,majd szépen fordult le védőjéről a kapura ám lövését Buffon biztosan védte.A 43.percben Kaka csavart gyönyörűen a vendég kapura de Buffon hatalmasat védett ,majd Poli elé került a labda aki közelről fölé lőtte azt.A 44.percben Tevez passzolt Lichtsteiner elé,aki a jobb oldalról középre tette a labdát  Llorente elé aki a háló bal alsó sarkába lőtt 0:1!A 45.percben újabb hazai helyzet maradt ki.1 perc a hosszabbítás,melyben helyzet már nem alakult ki így a félidő eredménye 0:1!

A második félidőt a vendégek kezdték.A 49.percben Tevez kapott tért ölelő indítást,majd védőjét lerázva lőtt a kapura de Abbiati védte próbálkozását.Az 50.percben Pazzini okozott zavart Buffon számára de ő védeni tudott.Az 51.percben Poli vállal továbbította a labdát a kapura de az ha csak centikkel is de mellé ment.Csere a hazaiaknál Saponara érkezett a megsérült Poli helyére az 53.percben.Hazai szöglet,melyet Emanuelson ívelt be de veszély nem alakult ki belőle.Hazai szabadrúgás a 16-os előteréből,Montolivo lőtte a labdát Marchisioba aki azonban túl közel volt,így sárgát kapott és a szabadrúgást megismételhették a hazaiak.Az ismétlést Montolivo lőtte kapu fölé.A 64.percben Pirlo csúszott ütemtelenül ezért be is sárgult.A szabadrúgást Emanuelson ívelte a 16-oson belülre de Buffon biztosan fogta a labdát.A 68.percben a vendégek passzolgattak a 16-os előtt majd Tevez gondolt egyet és 25 méterről bombaerős lövést eresztett el,a labda a felső lécről a gólvonal mögé pattant a labda 0:2!Óriási gól volt szenzációsan találta el Tevez a labdát.A 71.percben Montolivo helyett Honda érkezett a pályára.Hazai szöglet a 73.percben,melyet követően Rami lőtt kapura de Buffon biztosan fogta azt.Hazai csere a 75.percben Taarabt helyett Robinho állt be.Emanuelson adta be balról a labdát a 16-oson belülre Robinho elé,aki azonban kapu fölé lőtte a labdát.Hazai szöglet a 80.percben melyet követően Buffon-nak kellett védenie Emanuelson lövését.Vendég szabadrúgás a 83.percben a 16-os előteréből,de mielőtt elvégeznék vendég csere Lichtsteiger helyére Padoin  jött.Pirlo lőtte rá a szabadrúgást de az centikkel a kapu fölött hagyta el a játékteret.A 87.percben Pogba szerzett labdát majd lőtt kapura de a labda a bal kapufán csattant.Vendég csere a 90.percben Llorente jött le helyét Osvaldo foglalta el.4 perc a hosszabbítás.A 92.percben Tevez helyére Giovinco állt be.A 94. percben Robinho kapott egy lőtt labdát az 5-ösön belül de ő épp Buffon-ba lőtte a játékszert.Véget ért a mérkőzés 0:2 a végeredmény.

Kitűnő mérkőzést hozott a vasárnap esti rangadó.A Milan az első félidőben szinte lefocizta ellenfelét a pályáról ám a 44.percben mégis a Juventus szerzett vezetést.A második játékrészben ugyan feljavult a vendégek játéka ám még így is a Milan akarata érvényesült inkább egészen Tevez góljáig,onnantól már inkább csak a Juventus játszotta a focit.A Milan-on egyre inkább látszik Seedorf munkája ám a mérkőzést a jobb csapat nyerte.