JUVENTUS F.C-FIORENTINA A.C.

Az Európa Liga nyolcaddöntőinek első mérkőzéseit rendezik meg a mai napon.A legnevesebb párosítás egy olasz párharc a Juventus-Fiorentina.A hazaiak a Bajnokok Ligájából esett ki míg a vendégek az EL csoportból küzdötték magukat idáig.Az idén már kétszer futott össze a két együttes,az őszi mérkőzésen 0:2-ről fordítva 4:2-re nyert a Fiorentina,míg a tavaszi fordulóban épp az előző hétvégén 1:0-ra a Juventus.Az Olasz csapatok idén már mind kiestek a Bajnokok Ligájából így csak az Európa liga maradt számukra,itt találhatjuk a mai két egyesületen kívül a Lazio és a Napoli csapatait.A Juventus számára talán még pikánsabb az idei év hiszen új stadionjukban a Juventus Stadium-ban rendezik meg e kupasorozat döntőjét.Izgalmas mérkőzés előtt állunk,azonban a párharc egyértelmű esélyese a hazai alakulat.

A hazai csapat kezdte a mérkőzést.A 2.percben egy középre centerezett labdát Neto fogott.A 3.percben Vidal talált a hálóba 1:0!Asamoah-tól indult a támadás majd két passzt követően Vidal előtt landolt a labda aki higgadtan a kapuba passzolt.A 7.percben Asamoah gurított középre,innen Vidal lőtt a kapu mellé.A 11.percben ismét Vidal tüzelt a kapu mellé a 16-os környékéről.A 13.percben egy tetszetős passzjátékot követően a vendég védelemnek kellett mentenie.A szögletet egy újabb követte de helyzet nem alakult ki.A 15.percben Aquilani tüzelt a kapu mellé 16 méterről.A 18.percben izzasztó pillanatokat élhetett át a hazai csapat de Buffon egy közeli lövést követően védeni tudott.A 20.percben vendég szöglet,Matias ívelt középre de helyzet végül nem alakult ki.A 20.percben Ogbonna ugratta ki Osvaldot de Neto kapus jó kijövetele megakadályozta az újabb hazai gólt.A 22.percben nem tudott visszazárni a vendég védelem így Giovinco tüzelt a 16-oson belülről ám lövését Neto védeni tudta.A 24.percben újabb vendég szöglet melyet Ogbonna tisztázott a kapu elől.A 26.percben egy bal oldali beadást követően Vidal fejelt kapura de Neto ismét nagy bravúrral védeni tudott.Vendég szabadrúgás a 30.percben,Ilicic ívelte középre de a hazai védelem kifejelte azt.A 35.percben Matri keveredett a az 5-ös környékére,majd kapura lőtt de éles szögből leadott lövése Buffon ölében landolt.Hazai szabadrúgás a 37.percben,gyorsan elvégezték és Ogbonna egy szögletet harcolt ki belőle.A szögletet gyorsan elvégezték,majd Pirlo elé került a labda ő pedig Vidal fejére ívelt balról,a labda a keresztlécen pattant.A  40.percben újabb hazai szöglet következett,Giovinco végezte el majd két passzot követően ismét hozzá került a labda de a kapu mellé lőtt.Megint hazai szöglet,Pirlo ívelte középre a 42.percben de a védelem ezúttal fel tudott szabadítani.Vendég szabadrúgás a 45.percben,Aquilani végezte el majd Valero elé került a labda,aki a kapu mellé lőtt de lövésébe Ogbonna állt bele,így szöglet következett,helyzet ebből nem alakult ki.A hosszabbítás 1 perc volt de ez alatt nem alakult ki helyzet,a félidő eredménye így 1:0!

A második félidőt a vendégek kezdték.Csere nem történt a szünetben.A 49.percben vendég szabadrúgás de helyzet nem alakult ki belőle.Vendég csere az 51.percben,Matias sérülés miatt hagyta el a pályát és Ambrosini jött a helyére.Az 55.percben Pizarro sárgult be egy szabálytalanságot követően.A pontrúgást Asamoah ívelte középre de Neto lehúzta a labdát.Újabb hazai faut és ezúttal Gonzalo sárgult be az 57.percben,a szabadot Pirlo lőtte kapura de ismét Neto védett.Hazai csere a 63.percben Giovinco helyett Llorente érkezett a pályára.Vendég csere a 67.percben Gomez érkezett Matri helyére.A 70.percben Isla lőtt távolról kapura de Neto könnyedén fogta a labdát.A 73.percben Gomes gyöngécske fejesét fogta Buffon.A 74.percben Llorente vezette a jobb oldalon a labdát de lövését blokkolta a vendég védelem.A 75.percben Pogba váltotta Osvaldot.Vendég csere a 76.percben Vargas állt be  Aquilani helyére.A 79.percben Ilicic tálalt Gomez elé aki a kirohanó Buffon alatt juttatta a labdát a hálóba 1:1!A 80.percben Llorente lőtt a 16-os vonaláról de Neto védte azt.A 82.percben Gomez lőtt a kapu mellé éles szögből,még e percben egy hazai csere Padoin váltotta Islat.A 83.percben Pogba lőtt közelről a jobb kapufa mellé.A 84.percben ismét Gomez lőtt a kapu mellé távolról.A 86.percben Valero eresztett el egy veszélyes lövést 25 méterről de Buffon szögletre öklözte azt.A szögletet követően Vargas elé került a labda,aki távolról egy kellemetlen lövéssel késztette védésre a hazai kapust.A hosszabbítás 3 perc.A 91.percben Padoin ívelt Pogba fejére de Neto elöklözte a labdát.Marchisio sérülés miatt hagyta el a játékteret a 93.percben de rögtön ezt követően a játékvezető lefújta a mérkőzést.

Nagyon érdekfeszítő összecsapást hozott e párosítás.Az első félidőben egyértelműen a hazaiak voltak a veszélyesebbek még ha a 20.perctől a mezőnyben inkább a vendégeknél volt is a labda.Vidal 3.percben szerzett gólja jó alaphangot biztosított,de a mérkőzés előrehaladtával egyre inkább az érződött,hogy az 1:0-ás eredmény elég a hazaiaknak.A második játékrészben tovább erősödött az érzésem,hogy az 1:0 jó eredmény és ezt a cserék is bizonyították.Az egyenlítő gól kicsit mintha a semmiből jött volna de a vendégek megérdemelték.Ezt követően megélénkült a mérkőzés,a hazaiak ki is alakítottak 1-2 helyzetet de nem sikerült betalálniuk.Bár furcsán hangozhat de a meccset akár a vendégek meg is nyerhették volna de Buffonnak köszönhetően maradt az 1:1!A továbbjutás szempontjából így a Fiorentina áll jobban de véleményem szerint a továbbjutásra még így is a Juventus az esélyesebb.Izgalmas visszavágóra van kilátás.