LIVERPOOL F.C. – TOTTENHAM HOTSPUR

A Premier League 10. fordulóját rendezik meg a hétévégén. A forduló rangadója egyben a zárómérkőzése is a hétévégének. A hazai Liverpool az előző hétvégén némi emglepetésre az utolsó percekben mentett pontot az Old Traffordon. Az addig 100%-osan teljesítő együttes így 6 pontra engedte magáhpz közel a Manchester City együttesét. A Tottenham ezzel szemben szenved idén. Igaz hétközben 5 góllal tudtak győzni a Bajnokok lIgájában ám a mai meccs előtt ez nem feltétlen jó ómen. Pochettino együttese győzelemből döntetlenből és vereségből is egyaránt 3-at számlál eddig. A két együttes közül egyértelműen a vörösök számítanak erősebb s egységesebb gárdának idén s a tavalyi BL döntőt követően ismét csak a Liverpool esélyességéről lehet beszélni a mérkőzés előtt. Kitűnő összecsapás előtt állunk.

Liverpool: Alisson;Robertson;Van Dijk;Lovren;Arnold;Wijnaldum;Fabinho;Henderson;Salah;Firmino;Mane

Tottenham Hotspur: Gazzainga;Aurier;Alderweireld;Sanchez;Rose;Alli;Winks;Sissoko;Eriksen;Kane;Son

A mérkőzést a Tottenham kezdte. Az első percben Son lövése még lepattant a kapufáról ám Kane volt szemfüles s lőtt a hálóba 0:1! 19.perc: két hazai szöglet melyeket követően helyzet nem alakult ki. 25.perC: Eriksen lőtt egy kipattanó labdát a kapu mellé. 27.perc: Firmino hibázott ziccerben. 28.perc: hazai szöglet melyet követően Van Dijk fejelt kapura ám Gazzainga hárítani tudott. 30.perc: újabb hazai próbálkozás melyet követően Gazzainga hárított. 36.perc: Sissoko illetve Rose sárgultak be. Az első játékrészben már nagyobb helyzet nem alakult ki.

A második játékrészt a Liverpool kezdte. 47.perc: hazai szöglet helyzte nélkül. 49.perc: Son találta el a keresztlécet nagy helyzet volt. 50.perc: Lovren is besárgult. 52.perc: Henderson lőtt 16 méterről nagy gólt 1:1! 63.perc: Winks helyére Ndombele állt be. 64.perc: Arnold sárgult be. 70.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 72.perc: Ndombele sárgult be. 73.perc: hazai szöglet melyet követően hazai büntető következett Aurier hibájából. A 11-est Salah lőtte a hálóba 2:1! 77.perc: Wijnaldum helyére Milner állt be. 79.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 81.perc: újabb vendég szöglet helyzet nélkül. 84.perc: Aurier heyére Lucas állt be. 85.perc: Salah helyére Gomez állt be. 88.perc: Lo Celso állt be Eriksen helyére. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: Milner sárgult be. 93.perc: Firmino helyére Origi állt be. 94.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első félidőt egy villámtalálat indította mely az egész játékrészre rányomta bélyegét. A hazaiak folton támadtak s több helyzetet is kidolgoztak míg a vendégek Eriksen révén hagytak ki egy nagy helyzetet. A msodik féidőben aztán megtört a jég. A hazaiak előbb kiegyenlítettek majd egy büntető hozta meg számukra a 3 pontot. Összességében jó mérkőzst láthattunk ahol a jobb csapat tudott győzni!