MANCHESTER CITY F.C.-SUNDERLAND F.C.

Ma 15:00-ás kezdéssel tekinthettük meg az Angol Ligakupa döntőjét,melyben egy igazi óriás a manchesteri kékek valamint egy kisebb egyesület a Sunderland küzdhet meg a Wembly-ben.A két egyesület közül a papíron vendégek sorsolása tűnt nehezebbnek,a Sunderland a Chelsea mellett az élődöntőben kiütötte a Manchester United-et is.A Manchester City talán valamivel könnyebben jutott a döntőig.A mérkőzés egyértelmű esélyese a City ám ők mint az már tavaly is kiderült nem mindig a legélesebbek ha kupadöntőről van szó.Mindkét edző erős kezdő 11-et küldött pályára,ezért izgalmas mérkőzésre van kilátás amelyen bármi megtörténhet.

A City kezdte a mérkőzést.Hazai szöglet az 5.percben egy bal oldali akciót követően,e szögletet rögtön még egy követte de gólhelyzet nem alakult ki.A 8.percben a Sunderland vezetett gyors támadást a jobb oldalon,a beadást követően azonban 3-an is lesen álltak így kirúgással jöhetett a City.A 9.percben Aguero tüzelt a 16-osról ám lövése Mannone kapusban halt el.A 10.percben Borini szerzett vezetést a vendégek számára 0-1!Adam Jhonson adott jó passzt Borininek aki egy csellel betört a 16-oson belülre és jobbról a bal alsó sarkot lőtte ki.Hazai szöglet a 13.percben a bal oldalról,Silva végezte el de a védelem kirúgta azt a mezőnybe.Vendég szöglet a 14.percben,majd ezt egy újabb követte,melyet West Brown fejelte Pantilimon kapuja mellé.A 26.percben Nasri viharzott el a jobb oldalon,majd tette a labdát Aguero elé kinek erőtlen lövését Mannone fogta.A 29.percben Jhonson kevergetett a 16-oson belül de a hazai védelem fel tudott szabadítani.A 31.percben Silva próbálkozása pattant le egy hazai blokkot követően.Szöglet a hazai oldalon a 32.percben,majd a beívelést követően még egy következett,melyet Borini fejelt ki.Megint hazai szöglet,melyet már a védelem azonban ki tudott fejelni.A 38.percben Borini elől mentett Company gólhelyzetben,így szöglet következett.A pontrúgást egy újabb követte,melyet Pantilimon öklözött ki a kapu torkából.City szöglet a 41.percben melyet Silva ívelt be de gólhelyzet nem alakult ki belőle.1 perc a hosszabbítás.Gólhelyzet már nem alakult ki így a félidő 0:1 a Sunderland javára.

A második félidőt a Sunderland kezdte.Hazai szöglet a 46.percben,melyet Demichelis próbált kapura lőni de a védelem a labdáját kirúgta a mezőnybe.Az 50.percben Silva lőtt a 16-osról de Mannone vetődve hárítani tudott.Az 51.percben Jong lőtt távolról kapura de Pantilimon szögletre védte a löketet.A szögletből helyzet nem alakult ki.Hazai szabadrúgás az 53.percben melyet Nasri végzett el de helyzet nem alakult ki belőle.Az 55.percben Yaya Toure gondolt egyet és 25 méterről ívelt a bal felső sarokba gyönyörű gól ezzel 1:1!Az 57.percben egy bal oldali támadást követően Kolarov passzából  Nasri talált be a kapuba 2:1!Csere a hazai oldalon Aguero helyett érkezett Navas az 58.percben.A 60.percben vendég cserék Larsson, Jhonson  jött le és Gardner és Fletcher jöttek be a pályára.a 61.percben a 16-os bal oldaláról lőtt a kapu fölé.Vendég szabadrúgás a 63.percben a bal oldalról.Jonn ívelte be de a labdába senki sem tudott beleérni így kirúgás következett.vendég szabadrúgás ezúttal a jobb oldalról Demichelis szabálytalansága miatt.Marcos Alonso lőtt kapura de Pantilimon kiöklözte a löketet.Újabb vendég szabadrúgás melyet egy szöglet követett a 67.percben majd ezt rögtön még egy,de gólhelyzet nem alakult ki.Fletcher lőtt a 16-oson belülről de Pantilimon fogta a labdát.Vendég csere a 77.percben Catermole helyére Giaccerini jött valamint a hazai oldalon Silva helyett Javi Garcia  lépett pályára.Szöglet a hazai oldalon a 81.percben melyet Nasri ívelt középre melyet Company  félollós mozdulattal lőtt a jobb kapufa mellé.Marcos Alonso sárgult be még ebben a percben Navas visszahúzása miatt.Barsley lőtt távolról a 83.percben de lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.Zabaleta lőtt távolról a kapu fölé.Hazai szabadrúgás a 87.percben de előtte csere, Dzeko helyére Negredo állt be.A szabadot Nasri ívelte középre de ebből gólhelyzet nem alakult ki.A 88.percben vendég szabadrúgás melyet Mannone ívelt fel a labda Fletcher elé került aki azonban a 16-oson belül nem tudta azt lekezelni így kirúgással jöttek a hazaiak.A 90.percben egy bal oldali kontrát követően Jesus Navas lőtt a kapuba 13 méterről ezzel 3:1!A hosszabbítás 4 perc.A 93.percben Negredo labdaelrúgásért kapott sárgát.A 95.percben vendég szabadrúgás melyből nem alakult ki gólhelyzet.Egyéb esemény már nem történt  a mérkőzésen így 3:1-re a Manchester City győzött.

Egy magas fordulatú rendkívül izgalmas kupadöntőt vívtak az ellenfelek.Az első félidőben a Sunderland kitűnő játékkal hatástalanította a City próbálkozásait és meg is szerezte a vezetést.A második játékrészben azonban már érvényesült a papírforma melyben Toure hatalmas góljának volt nagy szerepe s innentől már mondhatni törvényszerű,hogy jött a Nasri gólja.A végén ráadásképp még Navas is betalált így végleg eldőlt a döntő.összességében megérdemelten nyerte a trófeát a City,de az eredmény talán kicsit elnagyolt a mérkőzés összképét tekintve.