MANCHESTER UNITED F.C. – ARSENAL F.C.

A Premier League szezonja a végéhez közeledik. A 35. forduló rangadóján mint kiderült utoljára csap össze a ligában Mourinho és Wenger, az az a Manchester United fogadja sz Old Trafford-on az Arsenal együttesét. A hazaiak a múlt hétvégén bejutottak az FA kupa döntőjébe ahol ellenfelük a Chelsea Mourinho korábbi együttese lesz. Az Arsenal a hét közben otthon 1:1-re végzett az Európa Ligában az Atletico Madriddal szemben ráadásul 80 percen keresztül Wenger-ék voltak emberelőnyben. A bajnokságot illetően a Manchester United 34 meccsből 23-at nyert meg 5 döntetlen és 6 vereség mellett. Utolsó 5 meccsükből 4-et nyertek meg. Az Arsenal ugyanakkor mindössze 17 meccset nyert meg 34 meccsből 6 döntetlen és 11 vereség mellett s gyakorlatilag elvesztette esélyét hogy a legjobb 4 közé kerülhessen. A két együttes őszi csatája zseniális meccset hozott s United sikert igaz a mérkőzésen végig az Arsenal irányított. A két menedzser nem a legjobb barátságban voltak az elmúlt években ám ma minden bizonnyal békében találkoznak a Ligában utoljára. Wenger e rekorder a Permier League-ben egy csapatnál töltött mérkőzések számát tekintve. 22 év alatt átformálta nemcsak az Arsenal de az angol labdarúgást is s rengeteg világsztárt köszönhetünk neki. Jó mérkőzés előtt állunk melynek esélyese a hazai együttes.

Manchester United: De Gea;young;Smalling;Lindelöf,Valencia;Herrera;Matic;Pogba;Canchez;Lukaku;Lingard

Arsenal: Ospina;Bellerin;Mavropanos;Chambers;Kolasinac;Xhaka;Niles;Mkhitaryan;Nelson;Iwobi;Aubameyang

A mérkőzést az Arsenal kezdte. 4.perc: Pogba lőtt távolról a kapu mellé. 8.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 16.perc: De Gea fogott egy könnyű lövést. 16.perc: egy jobb oldali beadást követően Sanchez fejelt kapura ezt Bellerin blokkolta ám Pogba a kipattanót a kapuba lőtte 1:0! 20.perc: Mkhitaryan lőtt éles szögből kapufát. 24.perc: Xhaka sárgult be. 36.perc: Aubameyang fejelt nagy helyzetből De Gea kezébe. 41.perc: Young lőtt éles szögből kapufára. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Manchester United kezdte. 49.perc: Lukaku sérült meg helyér Rashford érkezett. 51.perc: hatalmas védelmi hiba melyet Mkhitaryan használt ki s lőtt a hálóba 1:1! 54.perc. hazai szöglet helyzet nélkül. 56.perc: Mkhitaryan lőtt a kapu fölé. 62.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 64.perc: Martial és Fellaini érkezett Lingard és Herrera helyére, valamint Nelson és Kolasinac helyére Monreal és Welbeck érkezett. 72.perc: hazai szöglet helyzet nélkül.76.perc: Wilock érkezett Mkhitaryan helyére. 79.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 80.perc: Sanchez lőtt a kapu mellé távolról. 82.perc: Fellaini fejelt a kapu előtt a labda mellé. 83.perc. Young labdáját Valencia lőtte a lelátóra. 89.perc: egy hazai kontra végén Fellaini fejelt a kapufára majd Rashford lőtt a kapuba igaz lesről. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: hazai szögletek melyeket követően Fellaini ment fel az egekbe s fejelt a kapuba 2:1! 94.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki.

Az első játékészben a hazaiak kezdtek valamivel jobban ám nem túl nagy fölényt alakítottak ki. Pogba találata megérdemelt volt. Ezt követően az Arsenal játszott valamivel jobban ám gól már nem született. A második félidőben az Asenal gyorsan egyenlített. ezt követően a vendégek vették át az irányítást s több helyzetet is kialakítottak. Az utolsó 10 percet a hazaiak is megnyomták s egyre több beadás után okoztak veszélyt. Felleini beállása végül megpecsételte az Arsenal sorsát s végül a 3 pontot a hazaiak otthon tartották. Összességében a döntetlen eredmény megérdemelt lett volna.