MANCHESTER UNITED F.C. – F.C. BARCELONA

A Bajnokok Ligája negyeddöntői a szerdai napon folytatódnak. Az este folyamán az Ajax együttese otthon fogadja a végső győzelemre is esélyesnek tartott Juventus együttesét míg a BL másik nagy favoritja a Barcelona a Manchester United vendége lesz. A vörös ördögök a csodával határos módon hátrányból fordítva idegenben vívták ki a továbbjutást a PSG ellen ráadásul gyakorlatilag a c keretüket pályára küldve a sok sérülés miatt. A Barcelona ezzel szemben magabiztosan győzte le a Lyon együttesét. A két gigász legutóbbi két találkozója Bajnokok ligája döntő volt melyet a katalánok nyertek meg 2007-ben illetve 2009-ben. Jelenleg a Barca szenzációs formában van a Spanyol bajnokságot a hétvégén gyakorlatilag megnyerték s a Kupában is állnak még. Solskjaer együttese ugyanakkor hullámvölgybe került a PL-ben illetve az FA kupából is kiesett igaz idegenben. A vörös ördögök a sorsolás tekintetében nem túl szerencsések hiszen mind az FA Kupában mind a Bajnokok Ligájában eddig úgy tűnik idegenben kellene kiharcolni a továbbjutást. Persze a BL álmok még élnek az Álmok Színházában ám az esélyek nem csak  a sorsolás miatt a Barcelona továbbjutását sejtetik. Egy biztos kitűnő este előtt állunk.

Manchester United: De Gea;Shaw;Lindelöf;Smalling;Young;Fred;McTominay;Pogba;Rashford;Lukaku;Dalot

Barcelona: Ter Stegen;Semedo;Pique;Lenglet;Alba;Rakitic;Busquets;Arthur;Messi;Suarez;Coutinho

Az első játékrészt a Barcelona kezdte. Két vendég szöglettel indult a mérkőzés melyekből helyzet nem alakult ki. 4.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Rashford lőtt centikkel a kapu mellé. 12.perc: egy vendég támadás végén Shaw ért szerencsétlenül a labdába így az a kpauban landolt 0:1! 18.perc: Busquets sárgult be, illetve Shaw is. 29.perc: McTominay esett el a 16-oson belül azonban büntető nem járt az esetért. 36.perc: Coutinho veszélyes lövését De Gea védte bravúrral. 43.perc: Vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. Több helyzet már nem alakult ki a félidőben.

A második félidőt a Manchester United kezdte. 49.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 50.perc: Alba lövését DeGea védte szép mozdulattal. 65.perc: Suarez lőtt éles szögből a kapu mellé. 65.perc: Coutinho helyére Vidal érkezett illetve Arthur helyére Roberto állt be. 66.perc: Alba lövését De Gea védte. 68.perc: Martial helyére Lukaku állt be. 71.perc: Vidal sárgult be. 73.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 74.perc: Dalot helyére Lingard érkezett. 76.perc: Lingard sárgult be. 84.perc: haz szöglet helyzet nélkül. 85.perc: Rashford helyére Pereira állt be. 87.perc: Smalling sárgult be. A hoszabbítás 5 perc, melyben a 93.percben Busquets helyére Alena állt be. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első félidőben a vendégek jól kezdtek s a szerencséjüknek is köszönhetően Shaw révén megszerezték a vezetést. A hazaiak ugyan igyekeztek ám a kaput nem sikerült eltalálniuk. A második játékrészben a hazaiak ugyan próbálkoztak ám a vendégek csökkentett tempóban is jobban uralták a pályát. A visszavágó előtt úgy fest nem maradt sok nyitott kérdés a továbbjutó együttest illetően.