PARMA F.C-SSC NAPOLI

A Serie A 32.fordulóját rendezik meg a hétvége folyamán.A 6.helyezett Parma otthonába látogat a 3. Napoli.A hazaiak igencsak rossz formát tudhatnak magukénak az elmúlt 6 fordulóban 2 győzelemet  1 döntetlen követett,majd ezt 3 vereség zsinórban.A vendégek jó formának örvendenek,mert 4 győzelmet 1döntetlen és 1 vereség  árnyékolt csak be.Az őszi mérkőzést meglepetésre a Parma nyerte idegenben,ennek ellenére a mai összecsapás esélyese a vendég gárda,mely a Roma hétvégi győzelme miatt lépéskényszerbe került.Érdekes összecsapás előtt állunk.

A mérkőzést a hazaiak kezdték.A 13.Percben vezetést szerzett egy szabadrúgást követően a Napoli,ám mivel az esetet les előzte meg,így a gólt anulálták.A 23.percben vendég szöglet,melyből helyzet nem alakult ki.A 25.percben Cassani sárgult be.A 26.percben újabb vendég szöglet de helyzet ebből sem alakult ki.A 27.percben egy hazai kontrát követően a vendég védelemnek kellett a labdát kirúgni a kapu elől egy bal oldali középre adást követően.A 30.percben Higuain került helyzetbe de lövése Mirante kezei között kötött ki.A 40.percben egy hazai támadás futott a bal oldalon,majd egy középre adást követően a vendég védelemnek kellett tisztáznia.A 45.percben hazai szöglet,melyet Paletta fejelt a kapu fölé.A hosszabbítás 1 perc,melyben helyzet már nem alakult ki így a félidei állás 0:0!

A második félidőt a vendégek kezdték.Hazai szöglet a 48.percben,melyet Schelotto fejelt a kapu mellé.Újabb hazai szöglet az 51.percben,Molonaro középre adásáról Paletta maradt le centikkel.Az 52.percben Reina mentett Schelotto elől.Insigne lőtt a kapu közepébe az 54.percben,de Mirante számára nem okozott gondot a labda megfogása.Az 55.percben egy szép hazai támadást követően Parolo lőtt a vendég kapuba egy jobb oldali középre gurítást követően 16 méterről a jobb felső sarokba 1:0!Vendég szabadrúgás az 57.percben 32 méterről Insigne ívelt középre,majd ezt követően Hamsik lövését blokkolta le a hazai védelem.Az 58.percben Acquah lőtt távolról Reina kapuja fölé.A 60.percben Marchionni sárgult be egy szabálytalanságot követően,a szabadrúgást Gulam lőtte a kapu mellé.A 63.percben Schelotto passzolt Biabiani felé,ám labdája éppen a társ háta mögé érkezett.A 64.percben Insigne ívelt a kapu elé de helyzet nem alakult ki belőle.Az esetet megelőző fautért Acquah kapott sárga lapot.Vendég szabadrúgás a 65.percben,melyet ismét Insigne adott középre éppen Mirante kezébe.A 68.percben Jorginho adott veszélyesen középre de labdáját nem érte el senki.Vendég cserék a 69.percben Callejon helyett Mertens valamint Higuain helyett Zapata állt be.Albiol lőtt távolról a kapu fölé a 74.percben.A 76.percben Zapata sárgult be színészkedés miatt.a 78.percben Parolo sárgult be,aki emiatt a következő fordulót ki kell,hogy hagyja mert ez az 5.sárgalapja volt.A hazaiaknál parolo helyére Munari állt be a 80.percben.A 81.percben Hamsik helyett Pandev érkezett.A 83.percben Insigne lőtt keresztbe a kapu előtt egy jobb oldali átadást követően.Zapata fejelte a labdát a kapu mellé az ötösről a 85.percben.a 86.percben Inler lőtt a kapu mellé távolról.Mirante kapott időhúzásért sárga lapot.Hazai csere Palladino helyett Gobbi érkezett a pályára.A 90.percben Zapata fejelt a kapu fölé közelről a beadás Insigne nevéhez fűződik.A ráadás 4 perc,a 92.percben Biabiani helyett Cerri érkezett.Említésre méltó esemény már nem történt,így az eredmény 1:0 maradt.

Az első félidőt a csapatok mintha átaludták volna.A második játékrészben már focira emlékeztető jelenetek is zajlottak,sőt némi meglepetésre a hazaiak megszerezték a vezetést,melyet nem is adtak ki a mérkőzés végéig a kezükből.A vendégek ugyan igyekeztek átvenni a játék irányítását,ám ez nem párosult góllal.Higuain ezen az estén nem tündökölt a helyére érkező Zapata sokkal több veszélyt jelentett a hazai kapura.Összességében egy igen alacsony színvonalú mérkőzést láthattunk,ahol a hazaiak meg tudták nyerni ezt az egyébként szoros mérkőzést.