TOTTENHAM HOTSPUR – JUVENTUS F.C.

A Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakasza további két mérkőzéssel folytatódik. A szerdai játéknapon kiderül mennyire simán jut a legjobb 8 együttes közé a Manchester City illetve a Tottenham és a Juventus párharcából melyik együttes marad talpon. A Manchester City idegenben nyert 4:0-ra így gyakorlatilag továbbjutott. Azonban az eset fő mérkőzésén a Tottenham ezúttal hazai pályán fogadja a Juventus együttesét. Az odavágó érkőzésen a zebrák már a mérkőzés elején vezettek 2 góllal ám a vendégek kihasználva Higuain kihagyott ziccereit feljöttek s a végére ki is egyenlítettek. Jelenleg a Tottenham gárdája áll továbbjutásra idegenben lőtt 2 góljának köszönhetően. Azonban a tavalyi BL döntős gárdát nem szabad leírni és e mellett szól még a BL rutin amely az angolok oldalán még messze elmarad a Juventus együttesétől. A Juventus jelenleg az Olasz tabella második helyén áll s karöltve küzd a Napoli-val a Serie A megnyeréséért. Az Olasz Kupában pedig a Milan együttesével vívja majd a döntőt. A Tottenham hazája bajnokságában 4. s ezzel BL főtáblát érő helyen van ismét, igaz előnyül a Chelsea-vel szemben nem nagy. Az FA Kupában még áll Pochettio együttese. A mai este végén kiderül melyik klub juthat a legjobb 8 együttes közé. Kitűnő érkőzés előtt állunk melynek s egyben a párharc esélyese is a Tottenham.

Tottenham Hotspur: Lloris;Davies;Vertonghen;Sanchez;Trippier;Dembele;Dier;Eriksen;Son;Kane;Alli

Juventus: Buffon;Barzagli;Benatia;Chiellini;Alex Sandro;Matuidi;Pjanic;Khedira;Dybala;Higuain;Costa

A mérkőzést a Tottenham kezdte. 3.perc: Son tört előre majd lőtt éles szögből lőtt kapura ám Buffon nagy bravúrral védett. 7.perc. Costa éles középre adásáról Higuain maradt le centikkel. 10.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 13.perc: Kane került helyzetbe ám a vendég védelem menteni tudott igaz Chiellini kézzel mentett. 14.perc: Alex Sandro védekezett jól Son-nal szemben. 16.perc: ismét Kane került helyzetbe ám végül éles szögből a kapu mellé lőtt igaz a kapu ürese állt. 17.perc: Vertonghen buktatta Costát szabálytalanul a 16-oson belül ám a büntető ezúttal is elmaradt. 20.perc: hatalmas tűzijáték a vendég kapu előtt ám végül Buffon hárítani tudott illetve a védelem blokkolt minden próbálkozást. 23.perc. Son tört ismét előre majd Chiellini blokkolta lövését, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 32.perc: Alli lőtt távolról a kapura ám Buffon hárítani tudott. 34.perc: Kane lőtt a kapura de Buffon védett. 35.perc: Sandro sárgult be. 37.perc: vendég szabadrúgás helyzet nélkül. 38.perc: Son került nagy helyzetbe lövését leblokkolták ám a hazaiaknál maradt a labda melyet Trippier juttatott a kapuba 1:0! 4.perc: Pjanic lőtt centikkel a kapu mellé. 43.perc: Sandro lőtt szép mozdulattal kapura ám ha centikkel is de tévedett. 44.perc: Pjanic sárgult be. a hosszabbítás 2 perc, melyben helyzet ne alakult ki.

A második félidőt a Juventus kezdte. 47.perc: Kane lőtt a kapu mellé 15 méterről ám lövését blokkolták. 49.perc: Benatia sárgult be. 52.perc: vendég szöglet melyet követően Chiellini sárgult be. 56.perc: Alli sárgult be. 60.perc: hazai szöglet de helyzet nem alakult ki belőle. 61.perc: Matuidi helyére Asamoah állt be. 62.perc: Benatia helyére Lichtsteiner állt be. 63.perc: Dybala lőtt a kapu mellé. 64.perc: Khedira labdáját Higuain lőtte a kapuba 1:1! 67.perc: Dybala lőtt a hálóba 1:2! 74.perc: Dier helyére Lamela állt be. 79.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 82.perc: Eriksen lőtt a háló mellé kevéssel. 83.perc: hazai szöglet helyzet nélkül, igaz újabb sarokrúgás következett melyből helyzet nem alakult ki. Son lőtt kevéssel a háló mellé, nagy helyzet maradt ki. 84.perc: Sturaro állt be Higuain helyére. 86.perc: Alli helyére Llorente állt be. 88.perc: Eriksen lőtt ismét a kapu mellé. 89.perc: Dembele sárgult be. 90.perc: Kane lőtt a bal oldali kapufára. A hosszabbítás 3 perc, 92.perc: Sturaro tört előre majd lőtt kapura de lövését Lloris védte. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazaiak kezdtek jól s egyre több helyzetet alakítottak ki. A vendégek a kontrákkal próbálkoztak ám nagy helyzetet mindössze 1-et alakítottak ki. A félidő második félidejében a hazaiak elképesztő nyomása góllá érett. A második játékrészben a Juventus életre kelt s a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát. A vendégek 3 perc alatt fordítani tudtak s ezt követően már nem engedték ki kezükből a vezetést. A hazaiak rengeteg helyzetet alakítottak ki ám végül már nem tudtak a kapuba találni. Mindkét együttes hatalmasat küzdött s a Juventus rutinjának és teljesítményének  köszönhetően megérdemelten jutott a legjobb 8 közé.