TOTTENHAM HOTSPUR – LIVERPOOL F.C.

A Premier League egy hetes szünetet követően folytatódik immáron a 5. fordulóval. A szombati játéknapon több mérkőzést is rendeznek melyek közül két összecsapás is kiemelkedik. A forduló nyitómérkőzése ezek közül a fordulóm rangadójának számít ahol a Tottenham Hotspur otthon látja vendégül az eddig remeklő és listavezető Liverpool gárdáját. A hazaiak az előző fordulót még 100%-osan kezdték meg ám egy másik 100%-os együttessel szemben alul maradtak Watford-ban. A londoniak nagyon jól kezdték a szezont s többek közt a Manchester United gárdáját verték idegenben 3:0-ra. A Liverpool gárdája ha lehet mondani ennél is fényesebben kezdte a szezont s első 4 mérkőzéséből 4-et megnyerve mindössze 1 gólt kapva s 9-et lőve vezeti a tabellát a Chelsea és a Watford-al karöltve. A két együttes az utóbbi években rendre parázs meccseket játszott melyekből a Tottenham jött ki rendre eredményesebben. A mai mérkőzés esélyese a vendég gárda ám a hazaiak botlásukat követően otthon nagyon nehéz falatnak ígérkeznek.

Tottenham Hotspur: Vorm;Rose;Vertonghen;Alderweireldt;Trippier;Dembele;Dier;Winks;Eriksen;Lucas;Kane

Liverpool: Alisson;Arnold;Gomez;Van Dijk;Robertson;Keita;Wijnaldum;Milner;Salah;Firmino;Mane

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 1.perc: Mane szerzett gólt lesről a bíró joggal ne adta meg a találatot. 3.perc: Firmino érkezett közelről ám fejesét a védők szögletre mentették, a sarokrúgást követően Vorm mentett szép mozdulattal. 22.perc: Salah próbálkozását Vorm védte hatalmas bravúrral. 28.perc: vendég sarokrúgás helyzet nélkül. 29.perc: Eriksen lőtt szép mozdulattal ám Allison hárítani tudott. 31.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 35.perc: Firmino szabadrúgását Vorm védte remek mozdulattal. 38.perc: hazai szöglet melyet követően Wijnaldum fejelt a vonal mögé 1:0! 41.perc: vendég szöglet helyzet nélkül.

A második félidőt a Tottenham kezdte. 48.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 51.perc: Lucas lőtt erőből a bal kapufára maradt a 0:1! 54.perc: előbb Mane került helyzetbe s lőtt kapura  majd a kipattanót Firmoni lőtte a kapuba 0:2! 57.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 60.perc: Lamela helyére Dembele állt be. 64.perc. vendég szöglet helyzet nélkül. 73.perc: Winks helyére Son állt be. 75.perc: Firmino helyére Henderson állt be. 81.perc: Vorm védte Salah próbálkozását bravúrral. 83.perc: Wanyama állt be Dier helyére illetve Keita helyére Sturridge. 90.perc: Arnold helyére Matip állt be. 93.perc: hazai szöglet melyet követően Lamela lőtt a kapuba 1:2! Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a vendégek elképesztő lendülettel fociztak, majdnem a vezetést is megszerezték a meccs elején. A hazaiak a 20.perc környékén ébredtek ám túl sok helyzetet így sem tudtak kialakítani. A második játékrészben mindkét együttes mindent beleadott. a Liverpool hamar megszerezte a második gólját mely végül eldöntötte a találkozó sorsát. A mérkőzés kitűnő iramot hozott ahol a jobban játszó együttes győzött.